Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Trečiasis metų ketvirtis Algirdo batalionui buvo intensyvus

2017-11-06
image

Beprasidedant lapkričiui norime apžvelgti keletą svarbiausių Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono trečiojo metų ketvirčio įvykių.


Rugpjūčio 16 d. Algirdo batalionas iškilminga ceremonija pasitiko naują bataliono vadą pulkininką leitenantą Aurelijų Alasauską. Rugpjūčio 23 d. Algirdo bataliono 3-osios piranijų kuopos 3-iojo būrio skyrius dalyvavo sunkumų ir išbandymų kupinose Sausumos pajėgų geriausio skyriaus varžybose. Paskutinę rugpjūčio savaitę įvyko pirmosios bataliono kovinės grupės pratybos „Klastingas vilkas III". Tai nebuvo eilinės ir tikrai ne paprastos pratybos - sudarytos iš keleto dalių, kuomet padalinių vadai ir štabo kariai treniravosi, kaip vykdyti gynybinių operacijų planavimą. Taip pat daug dėmesio buvo skiriama karių ir civilių bendradarbiavimui, kuris yra svarbus siekiant palaikyti ir stiprinti tarpusavio ryšius.


Rugsėjo 4 d. prasidėjo antrasis pratybų etapas „Aršus vilkas". Jų metu kariai ruošėsi koviniams šaudymams. Trijų savaičių trukmės, iš keleto etapų sudarytas, pratybas vainikavo rugsėjo 15 d. Pabradės generolo Silvestro Žukausko poligone įvykę koviniai šaudymai drauge su NATO sąjungininkais. Rugsėjo 24 d. Algirdo bataliono Snaiperių skyrius dalyvavo tarptautinėse geriausio Europos snaiperių skyriaus varžybose Vokietijoje, kuriose užėmė garbingą 4-ąją vietą.


Bendradarbiaujant su civiliais, rugsėjo 27 d. kario duonos paragauti turėjo galimybę jaunoji „Žalgirio" komanda, kuri savo jėgas išmėgino kariniame kliūčių ruože „Vilko takas". Nors vaikinai stiprūs ir gabūs, iki tol nemėgintos kliūtys sukėlė ne vieną iššūkį.


Algirdiečiai, siekdami stiprinti bei ugdyti patriotizmą, rugsėjo pabaigoje aplankė Jonavos „Lietavos" pagrindinę mokyklą, o spalio 10 d. organizavo krašto apsaugos dienos minėjimą, kuriame dalyvavo Jonavos savivaldybės atstovai ir kiti svečiai. Kariai taip pat vyko po Lietuvos lankytinas vietas ir ekskursijas.


Vien pratybomis ir susitikimais su visuomene Algirdo batalionas neapsiriboja - kiekvienais metais kariai du kartus (pavasarį ir rudenį) privalo laikyti karinio fizinio parengtumo testą.


Lapkričio 6-17 dienomis Vokietijoje, „Altengrabow" poligone, vyks „eFP" kovinės grupės vertinamosios pratybos. Jose dalyvaus Algirdo bataliono 2-osios mechanizuotosios pėstininkų kuopos 1-asis mechanizuotasis pėstininkų būrys, kuris bus integruotas į kovinės grupės sudėtį ir vertinamas dėl pasirengimo vykdyti gynybą su sąjungininkais. Taip pat keturi 2-osios kuopos šarvuočių M 113 vairuotojai lapkričio 5-27 dienomis dalyvaus pėstininkų kovos mašinos „Boxer" vartotojo kurse, Vokietijoje. O gruodžio 31 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono 3-osios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai baigs metus trukusį budėjimą NATO ypač greitojo reagavimo pajėgose (VJTF).


Nuo 2018 m. sausio 1 d. Algirdo bataliono kariai budės jungtinių ekspedicinių pajėgose (JEF), tačiau prieš tai jie privalės vykti į pratybas Danijoje, kurios skirtos patikrinti, kaip Lietuvos kariai geba dirbti drauge su Danijos kariais.


Algirdo bataliono informacija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media