Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2017 m. šaukimas į NPPKT baigtas

2017-12-21
image

2017 m. šaukimas į privalomąją pradinę karo tarnybą (toliau - NPPKT) - stabdomas. Šiais metais tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės (toliau - Lietuvos kariuomenė) daliniuose pradėjo - 3507, iš jų 127 merginos. Didžioji dalis - 1907 tarnaujančiųjų sudaro jaunuoliai, pageidavę savo noru atlikti karinę tarnybą, 1547 - patekę į šaukiamųjų sąrašus ir pareiškę norą pirmumo teise atlikti tarnybą ir 53 pašaukti privalomai. Šiemet prašymų savo noru atlikti karinę tarnybą buvo gauta 2914, o į šaukiamųjų sąrašus patekusių karo prievolininkų ir parašiusių prašymus atlikti NPPKT pirmumo teise buvo net 2864.


„Šauktiniai ženkliai sustiprino kariuomenę: sparčiai didėja kariuomenės rezervas ir pildomi kariuomenės vienetai. Sėkmingai tęsiamas šauktinių sistemos grąžinimas į kariuomenę siunčia aiškų signalą tiek mūsų sąjungininkams, tiek potencialiam agresoriui, kad Lietuva rimtai vertina savo gynybą", - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.


Šiemet šaukimas į NPPKT vyko pagal naują tvarką, kuri nekis ir kitąmet - šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebebus siunčiami - informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai ras karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.


2018 m. į NPPKT ketinamų pašaukti skaičius didės 300 šauktinių ir bus siekiama pašaukti 3800 karo prievolininkų. Naujasis šaukiamųjų sąrašas bus sudaromas 2018 m. sausio 4 d. Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo viduryje LK Mokymo ir doktrinų valdybos generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre.


„Nuo 2015m. kai buvo atnaujintas šaukimas į NPPKT, savo noru atlikti tarnybą pareiškusių karo prievolininkų skaičius kiekvienais metais sudarė apie du trečdalius visų pašauktų. Tikimės, kad ir kitąmet norinčiųjų atlikti tarnybą savo noru nemažės, o tik didės. Ir tam, manyčiau, yra pagrindo - gerėjančios karių apgyvendinimo sąlygos, geresnis karių aprūpinimas, didesnės kaupiamosios išmokos ir kitos socialinės garantijos," sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas.


Visus norinčius atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą savo noru kviečiame jau dabar ir nelaukti kol bus sudaromas naujas šaukiamųjų sąrašas. Atvykite į Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir parašykite prašymus atlikti tarnybą 2018 m. Galėsite pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų.


Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

 

Gr. A. Čemerkos asoc. nuotr.  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media