Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gynybos štabo viršininkas Kijeve aptaria tarptautinę paramą Ukrainos kariuomenės reformoms

2018-11-29
image

Lapkričio 29 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankosi Ukrainoje, Kijeve, kur dalyvauja Ukrainos karinių reformų ir saugumo bendradarbiavimo Daugiašalės jungtinės komisijos (angl. Multinational Joint Commission), skirtos koordinuoti tarptautinę paramą Ukrainos kariuomenės reformoms, susitikimuose. Jį lydi Gynybos štabo Karinio rengimo valdybos J7 viršininkas pulkininkas Vilmas Šatas.

 

Savo kalboje gen. mjr. V. Vaikšnoras dėkojo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms už atvirumą priimant instruktorius ir karinius patarėjus iš Lietuvos kariuomenės bei akcentavo Profesinio karinio rengimo reformos svarbą.

 

„Mes suprantame, kad profesinio karinio rengimo sistemos reforma yra ilgalaikis tikslas. Jo siekiant greitų pergalių tikėtis yra sunku, tačiau sprendimai reikalingi jau šiandieną. Tuo pat metu reforma ne tik leis pasiekti geresnių karinio mokymo rezultatų, bet ir priartėti prie NATO karinio mokymo reikalavimų,“ – sakė gen. mjr. V. Vaikšnoras.

 

Daugiašalės jungtinės komisijos susitikimų metu yra aptariamos Ukrainos vykdomos gynybos ir kariuomenės reformos, vertinamas pasiektas progresas, teikiamos rekomendacijos Ukrainos kariuomenei, siekiančiai didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis, aptariami ateities planai ir koordinuojama bendra parama.

 

Daugiašalėje jungtinėje komisijoje dalyvauja Ukrainos, Danijos, JAV, JK, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos atstovai, joje veikia keliolika pakomitečių.  Lietuva dalyvauja Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir Karo policijos pakomitečių veikloje, vadovauja Puskarininkių reformos ir Profesinio karinio rengimo reformos pakomitečiams. Pastarasis Lietuvos siūlymu buvo įsteigtas 2018 metų gegužę. Vadovaudama dviem pakomitečiams Lietuva yra prisiėmusi atsakomybę dalyvauti ir lyderiauti tose srityse vykdomoms reformoms.

 

Lietuvos kariuomenė remia Ukrainos vykdomas reformas, ypač karinio rengimo srityje. Nuo 2014 m. Lietuvos instruktoriai savarankiškai ir kartu su JAV, Kanados, JK ir Lenkijos kariais dalyvauja Ukrainos kariuomenės batalionų rengimo programoje, Specialiųjų operacijų pajėgų mokyme, Karo policijos rengime, aktyviai prisideda prie puskarininkių sistemos pertvarkos ir profesinio karinio rengimo.

 

Atsižvelgus į vis didėjantį Lietuvos kariuomenės įsitraukimą į Ukrainos kariuomenės rengimą, 2017 m. liepos mėn. įsteigta karinė mokymo operacija Ukrainoje. Karinės operacijos mandatas numato galimybę 2017–2019 m. siųsti į Ukrainą iki 60 Lietuvos karių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apmokymo tikslais. Be to, Ukrainos kariai nuolat kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose – Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže, Ukrainos kariams rengiami įvairūs mokymo kursai Lietuvos kariuomenės padaliniuose.

 

Šiuo metu Ukrainoje pagal JAV vadovaujamos daugianacionalinės karių rengimo (angl. Joint Multinational Training Group-Ukraine) programą dalyvauja Lietuvos kariai iš Lietuvos karaliaus Mindaugo husarų bataliono. Lietuvos kariai, kartu su sąjungininkais, padeda vykdyti pėstininkų kuopos, automatinių granatsvaidžių būrio, snaiperių ir bataliono štabo rengimą.

 

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus, tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media