Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2018-11) naujienų archyvas

Inžinerijos bataliono šauktiniai sėkmingai įveikė pirmąjį karinio rengimo etapą
2018-11-12
img

Lapkričio 12 d. tradicinė rikiuotė Inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams buvo kiek kitokia − rikiuotės metu jiems buvo įteikti 11 savaičių trukusio Bazinio kario kurso baigimo pažymėjimai.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje Aukštesniojo instruktoriaus kursą baigė pirmoji laida
2018-11-12
img

Lapkričio 9 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje vyko Aukštesniojo instruktoriaus kurso baigimo ceremonija. Dviejų savaičių trukmės mokymuose žinias gilino 11 Lietuvos kariuomenės instruktorių. Tai buvo pirmasis Aukštesniojo instruktoriaus kursas, parengtas pagal naują instruktorių rengimo sistemą.

null
Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ paminėtos Pirmojo Pasaulinio karo pabaigos 100-osios metinės
2018-11-11
img
Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Estijos, Italijos, Slovėnijos ir Vokietijos kariai lapkričio 11 dieną dalyvavo šventinėje rikiuotėje Švenčionėliuose, skirtoje paminėti 100-ąsias Pirmojo pasaulinio karo pabaigos metines. Keli šimtai karių sekmadienio rytą išsirikiavo priešakinėje Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų priešakinėje operacijų vadavietėje ir pagerbė kritusius kare tylos minute.
null
Kariai ir Utenos bendruomenė pagerbė Laisvės kovų dalyvį Antaną Kraujelį
2018-11-11
img
Lapkričio 11 d. gausus būrys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karių ir Utenos bendruomenė kartu pagerbė Laisvės kovų dalyvį Antaną Kraujelį - Siaubūną, kuris minimas kaip vienas iš paskutiniųjų partizanų žuvęs su ginklu rankose. Organizuotu pėsčiųjų žygiu, šventomis mišiomis, naujos knygos pristatymu ir atminimo salvėmis paminėtos 90-osios Laisvės kovų dalyvio A. Kraujelio - Siaubūno gimimo metinės.
null
Tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas“ aktyviojoje fazėje - nuo žvalgybos operacijų iki manevro, naudojant modernią šarvuotą kovinę techniką
2018-11-10
img
Jau nuo lapkričio 8 d. vidurnakčio infiltraciją į priešiškų pajėgų atsakomybės rajoną pradėję „Geležinio Vilko" brigados žvalgybos kuopos ir Ulonų bataliono žvalgai turėjo aptikti aukštos vertės taikinius ir esant galimybei iškviesti netiesioginę ugnį. Sėkmingai baigę užduotį žvalgai sudarė sąlygas prasidėti pagrindinei operacijai ir patys eksfiltravosi iš rajono.
null
Pasirodė naujasis „Kario“ numeris skirtas atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečiui
2018-11-09
img
Apžvalginėse žurnalo autorių publikacijose atspindėti svarbiausi Lietuvos kariuomenės istorijos epizodai - drąsiausia tarpukario Lietuvos karinė operacija - garsusis 1923 m. Klaipėdos sukilimas, savanoriškumo principu suformuotos Nepriklausomybės kovų kariuomenės augimas ir tobulėjimas, didvyriškas karas po karo Lietuvoje 1944-1965 m., Krašto apsaugos sistemos atkūrimas 1988-1990 m., Rusijos kariuomenės išvedimas 1990-1993 m., Lietuvos stojimas į NATO 1994- 2004 m. ir mūsų karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose nuo 1994 m. iki dabar.
null
Sausumos pajėgų štabe aptarti bendradarbiavimo rezultatai
2018-11-09
img
Lapkričio 9 dieną Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe su pajėgų vadu brg. gen. V. Rupšiu susitikęs plk. M. Wegscheider padėkojo už bendradarbiavimą, aptarė rugpjūtį įvykusias pratybas, identifikuotas pamokas ir tolimesnius planus. 56-osios Stryker kovinės brigados vadas negailėjo pagyrų Algirdo bataliono kariams ir jų profesionalumui. Stebėjosi, kaip greitai jie adaptavosi prie neįprastų Lietuvos klimatui sąlygų ir sklandžiai įsiliejo į amerikietiško vieneto veiklą.
null
Logistikos valdybos štabe lankėsi Krašto apsaugos ministras
2018-11-09
img

Lapkričio 9 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos štabe lankėsi Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Vizito tikslas - susipažinti su valdybos uždaviniais ir vykdoma veikla.

null
Savaitgalį pietryčių Lietuvoje vyks karių savanorių pratybos
2018-11-08
img

Lapkričio 9-11 d. Vilniaus ir Utenos apskrityse vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas“. Mokymų metu bus treniruojami ir vertinami KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių gebėjimai vykdyti suplanuotas gynybos operacijas savo atsakomybės rajone, sąveikaujant su kitais Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų vienetais. Pratybose vienu metu treniruosis apie 800 karių.

null
Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas ruošiasi būsimoms operacijoms
2018-11-08
img

„Šiandien treniravomės judėti į sąlytį su priešu, o dabar esame treniruočių vietoje „Mūšis mieste“. Ruošiamės puolimo operacijai apgyvendintoje vietoje. Šiuo metu treniruojamės atlikti prijudėjimą prie objekto ir įsiveržimą į pastatą bei pastato valymą“, - sakė vyr. ltn. Deividas Ivanauskas, I-osios Ulonų bataliono kuopos trečio būrio vadas.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media