Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kunigaikščio Vaidoto bataliono kariai pratybų „Vepriai 2018

2018-03-28
image

Kovo 29 d. Veprių seniūnijoje (Ukmergės r.) vyks Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kuopos skyrių vertinamosios pratybos, kurių metu per šimtas karių vykdys skyrių lauko taktines pratybas. Šios pratybos orientuotos į gynybos operacijų vykdymą apgyvendintoje/priemiesčio teritorijoje. Rengtis pratyboms kariams aktyviai padeda ir vietos bendruomenė bei įmonės.

 

Pratybų metu kariai treniruosis koordinuoti veiksmus su civilinėmis institucijomis ir vietos gyventojais vykdydami priešo pajėgų (priešo imitavimo grupių) stabdymą. Visų pratybų metu vertinami karių gebėjimai atlikti gynybines operacijas apgyvendintoje teritorijoje.

 

„Džiugu, kad mūsų žmonės puikiai suvokia, jog Tėvynės gynyba yra visų mūsų pareiga. Atsižvelgiant į šiuolaikinių konfliktų eigą kariai turi treniruotis užduočių vykdymo specifikos ir apgyvendintoje vietovėje, o tam ypač svarbi mūsų šalies gyventojų parama," - sako bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas.

 

Pasak vado, į pratybų organizavimą ir vykdymą aktyviai įsitraukia ir vietos gyventojai, teritorijoje veikiančios įmonės. „ Jaučiame ne tik stiprų moralinį karių palaikymą, bet ir tiesioginę pagalbą - mums tiekiamos medžiagas, reikalingos pozicijoms įrengti, skiriama sunkioji technika. Su vietinių pagalbą pozicijos įrengiamos daug greičiau ir efektyviau," - sako plk. ltn. E. Lastauskas.

 

Kaip pavyzdžiu Vaidoto bataliono vadovybė nurodo įmonę „UAB Rizgonys", kuri kariams neatlygintinai atvežė žvyro į gynybines pozicijas.

 

Dauguma pratybų dalyvių yra savanoriškai pasirinkę tarnybą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie turės vertintojams pademonstruoti, kad yra ne tik pasiryžę kovoti dėl kiekvieno iš mūsų, bet ir geba tai atlikti efektyviai.

 

Vaidoto bataliono informacija 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media