Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2018-03) naujienų archyvas

Koordinuojant Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, išgelbėta 12 žvejų
2018-03-19
img

Kovo 18 d. vakare Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui (JGKC) koordinuojant gelbėjimo operaciją Kuršių mariose išgelbėta 12 asmenų.

null
NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje lankėsi Nyderlandų parlamento Gynybos komiteto nariai
2018-03-19
img

Penktadienį NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje, dislokuotoje Rukloje, Nyderlandų karių kontingentą aplankė Nyderlandų parlamento Gynybos komiteto nariai. Jie domėjosi, kaip kariams sekasi tarnauti Lietuvoje, su kokiais iššūkiais susiduria. 43 - iosios brigados vadas brigados generolas J. Swillens: "Toks vizitas leidžia Gynybos komiteto nariams kalbėti su kariais tiesiogiai, nėra jokio filtro". Brigados vadas taip pat pasidžiaugė ir karių tarnyba Lietuvoje: "Tai motyvuotas vienetas, kuris turi progą tarnauti kartu su kitų šalių kariais Lietuvoje. Jie stipriai treniruojasi, juokiasi ir mėgaujasi praleistu laiku čia. Aš matau, jog žmonės didžiuojasi savo tarnyba".

null
Greitojo reagavimo pajėgų pratybos įsibėgėja – treniruojamės tokiomis sąlygomis, kokiomis kariautume
2018-03-16
img

Kovo 12-18 d. pietų ir centrinėje Lietuvos dalyje vyksta Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų (toliau - GRP) pratybos. Pratybose kaip veikti hibridinių grėsmių atveju treniruojasi kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir juos remiantys padaliniai. Siekiama treniruoti, kad Greitojo reagavimo pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei tam tikrą laiką veiktų savarankiškai.

null
Prie Lietuvoje esančio NATO priešakinių pajėgų bataliono prisijungė Islandijos valstybė
2018-03-16
img

Nuo šiandien prie NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokuoto Lietuvoje prisijungė Islandijos valstybė. NATO valstybė, neturinti nuolatinės kariuomenės į NATO batalioną dislokuotą Rukloje skyrė civilį asmenį, kuris artimiausius šešis mėnesius tarnaus NATO bataliono štabe.

null
Vyksta Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų pratybos
2018-03-15
img

Kovo 12-18 d. Pietų ir Vidurio Lietuvoje vyksta Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų (GRP) pratybos. Pratybose veikti hibridinių grėsmių atveju treniruojasi iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Algirdo ir Birutės batalionų pagrindu sudarytos batalionų kovinės grupės, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos, Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų, Oro gynybos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai. Mokymuose taip pat veikia ir Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir Lietuvos šaulių sąjunga.

null
Lietuvos kariuomenės daliniuose tarnybą pradeda pirmieji 2018 m. šauktiniai
2018-03-15
img

Šiandien, kovo 15 d. išvyksta 153 pirmieji 2018 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliksiantys jaunuoliai. Karo prievolininkai devynis mėnesius tarnaus Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje Pabradėje.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje organizuotas seminaras fizinio rengimo specialistams
2018-03-15
img

Kovo 14 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje vyko seminaras Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistams, fizinio rengimo instruktoriams ir visiems kariams, susidomėjusiems stuburo stabilizavimo pratimais, pagrindinėmis stuburo ir nugaros skausmo problemomis. Seminare dalyvavo daugiau kaip pusšimtis (apie70) atstovų iš visų Lietuvos kariuomenės padalinių.

null
Pirmieji Karinių jūrų pajėgų kariai parengti valdyti raketinį oro gynybos kompleksą GROM
2018-03-14
img

Š. m. kovo 5 - 13 dienomis Karinių oro pajėgų Mokymo centre, baigėsi specialybės kursas oro gynybos ginkluotei GROM, kurio metu pirmą kartą buvo rengiami Karinių jūrų pajėgų kariai

null
„Lietuvos garbės“ didvyriui Arminui Ivkovui inžinieriai padovanojo neužmirštamą staigmeną
2018-03-14
img

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kaip ir kasmet TV3 televizijos eteryje tradiciškai buvo išdalintos projekto „Lietuvos garbė" statulėlės. Jos teikiamos ne visada pastebimiems Lietuvos didvyriams - žmonėms, atlikusiems žygdarbį, įkvėpusiems aplinkinius ir darantiems pasaulį geresnį. Vienas iš jų ‒ dvylikametis Arminas Ivkovas, pelnęs „Metų drąsos" nominaciją už iš gaisro liepsnų išgelbėtą sesutę.

null
„Ulono smūgis“: kovinės grupės integravimo pratybos ir sąveika su kitomis institucijomis
2018-03-14
img

Kovo 12-14 d. vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų II bataliono kovinės grupės (toliau - II BKG) pajėgų integravimo pratybos, kuriose dalyvavo šiai grupei priskirti kariai iš įvairių kariuomenės padalinių. Veiksmai vyko plačioje geografinėje vietovėje, apimančioje Alytaus, Varėnos, Druskininkų miestų ir rajonų savivaldybių teritorijas. Į jungtinius veiksmus betarpiškai buvo įtraukta ir vietinės savivaldos institucijos bei policijos, pasienio, gelbėjimo tarnybos, Šaulių sąjunga, vykdančios bendras operacijas su kariais. Tai tęstinis II BKG kovinio rengimo ciklo etapas - metų eigoje jau vyko grupės mokomasis periodas bei valdymo grupių taktinės pratybos be padalinių. Šiuose renginiuose taipogi dalyvavo minėtųjų institucijų, organizacijų atstovai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media