Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pirmasis šių metų ketvirtis Algirdo batalione

2018-03-30
image

Algirdo batalione pirmasis metų ketvirtis prašvilpė lyg kulkos šaudykloje. Rodos nieko ypatingo prie krūvio ir tempo pratusiems Algirdiečiams, tačiau laikotarpis turtingas ne tik atskirais įvykiais, bet ir svarbiais žingsniais link ateities tikslų įgyvendinimo.


Nuo profesionalių (PKT) karių rutinos iki kasdien vis naujų potyrių ir išmoktų pamokų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariams. Nuo tradicinių sporto renginių svarbioms progoms paminėti iki nelengvai iškovotų pergalių varžybose. Nuo karinių mokymų iki garbingų svečių vizitų. Suteiktas ne vienas aukštesnis karinis laipsnis ir pagerbtas ne vienas nusipelnęs karys.


Sausio mėnesį pradėtas budėjimas aukštos parengties Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint expeditional forces - JEF) sudėtyje. Aukštai parengčiai palaikyti ir ugdyti, įvykę mokomieji periodai, individualių įgūdžių atnaujinimas, nugalėtos asmeninės baimės ir silpnybės išgyvenimo kursuose, klausytos svečių paskaitos, galop kovo viduryje įgūdžiai patikrinti Bataliono 1-osios kovinės grupės pratybose Jonavos bei Kaišiadorių rajonuose ir apgyvendintose teritorijose. Puikius rezultatus demonstruojantys III-osios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai ruošiasi balandžio pabaigoje Jungtinėje Karalystėje vyksiančioms pratyboms „Joint warior", skirtoms tobulinti sąveiką tarp JEF budinčių padalinių. Iki kelionės vyksta intensyvus kovinis rengimas, kurį vainikavo kovo 19-23 dienomis vykusios skyrių vertinamosios pratybos „Žeimena 2018". Pratybos tradicinės, bet šiemet tapo išskirtinėmis dėl glaudaus bendradarbiavimo su Šaulių sąjunga, kurios nariai pirmą kartą buvo integruoti į pėstininkų skyrių sudėtį. Šauliai, nors ir gerokai vyresni už pėstininkų karius, ypač praturtino pratybų atmosferą savo stebėtina motyvacija ir energija, kurios ne vienam dar galima pasisemti.


Kovo 26-30 dienomis vyko dar vienas svarbus renginys - būrių vadų žinių suvienodinimo kursas, kurio metu siekiama atnaujinti ir suvienodinti būrių vadų žinias, pasidalinti gerąja patirtimi ir patikrinti jaunųjų vadų gebėjimą veikti sudėtingomis fizinio bei psichologinio krūvio sąlygomis. Kursą vedė ir savo patirtimi dalinosi net du garsųjį JAV kariuomenės „Ranger" kursą baigę karininkai - kpt. A. Navasaitis (Algirdo bataliono III kuopos vadas) ir kpt. P. Kančys (DK Birutės ulonų bataliono I kuopos vadas).


NPPKT karių kovinis rengimas sparčiai juda pirmyn - kariai sėkmingai baigė bazinį ir specialistų rengimą, kurio metu įgijo kompetencijas, reikalingas vystyti kolektyvinį rengimą. Taip pat kariams formuojamas ir pilietinis požiūris į Lietuvos valstybę, kariuomenę ir istoriją - kariai bendrauja su į svečius atvykstančiais įvairiais specialistais, kuriems bataliono vadovybė bei kariai dėkingi už jų indėlį ruošiant kariams paskaitas, skiriant savo laiką.


Žinia, Lietuva laukia 88 įsigytų pėstininkų kovos mašinų (PKM) Boxer, pavadintų „Vilkais". Iki į Lietuvą atvykstant mokomosioms (neaprūpintoms ginkluote ir įranga, kurią turės kovinės) PKM, vairuotojų kursus Vokietijoje jau baigė keturi Algirdo bataliono kariai. Kiek vėliau, dviems mokomosioms PKM jau pasiekus Kaune esantį Transporto priemonių ir įrengimų depą, Latvijos eFP batalione dislokuoti Kanados kariai vedė teorinius ir praktinius PKM įgulų mokymus, dalinosi savo patirtimi reorganizuojant motorizuotąjį pėstininkų padalinį į mechanizuotąjį. Sąjungininkai iš JAV Pensilvanijos gvardijos, Algirdo bei Birutės ulonų batalionų kariams vedė mokymus apie karinio rengimo su PKM organizavimą.


Žvelgiant į netolimą ateitį, Algirdo batalionas pradeda komplektuoti PKM įgulų personalą, kuriam taikomi reikalavimai turėti C kategorijos vairavimo kursus - juos kaip tik baigia pirmoji šių karių pamaina. Lygiagrečiai vyksta glaudus bendradarbiavimas su Latvijos eFP batalione dislokuotais kolegomis iš Kanados, su Lietuvoje esančia Vokietijos eFP kuopa, naudojančia Boxer mašinas, taip pat su Lenkijos eFP bataliono Amerikos kariais, iš kurių visų semiamasi patirties PKM kovinio rengimo klausimais, laukiančiais ateityje. Rodosi, visai netrukus ateis laikas, kuomet lietuviai sės už savo kovinių „Vilkų" vairo. Nors ir reikės kiek luktelėti, laikas neprailgs - laukia dar ne vieni turiningi mokymai, naujos pažintys, nauji potyriai ir galimybė pasakyti „Mes tai padarėme. Ir dar ne tai padarysime".

 

Algirdo bataliono informacija ir nuotraukos

Kontaktinis asmuo: Ieva Dzevaltauskaitė - Kartanienė, [email protected]  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media