Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Seržantė pasaulį užkariauja šokio žingsneliu

2019-01-25
image

,,Šokiai prideda pasitikėjimo savimi bei užtikrina savidiscipliną – ugdo harmoniją tarp proto ir kūno. Ši harmonija – neatsiejama ir vykdant tarnybos užduotis“,  - teigia Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos karė seržantė Diana Gajauskaitė – šalies ir pasaulinio lygio šokių konkursų laureatė. Paauglystėje moteris laisvalaikį leisdavo ant parketo – buvo šiuolaikinių šokių grupės narė. Dianos teigimu, tuomet šokiai jos gyvenime buvo tik laisvalaikio praleidimo būdas ir atsipalaidavimas po karinės tarnybos, tačiau prieš ketverius metus karė paniro į kantri ir linijinius šokius, tuomet jos požiūris pasikeitė.

Srž. Diana Gajauskaitė tarnybą pradėjo KASP 8-osios rinktinėje 1999 – ųjų lapkritį, po to tarnavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vėliau – Logistikos valdybos Materialinių resursų departamente. Šiuo metu tarnybą tęsia Lietuvos kariuomenės Depų tarnyboje, eina Sandėlių depo logistikos specialistės pareigas. 2006 m. Diana dalyvavo ir tarptautinėje misijoje Kosove.

Diana pasakojo, kad pradėjusi dalyvauti kantri ir linijinius šokių varžybose Lietuvoje ir užsienyje, azartas vis didėjo ir noras tobulėti bei kelti savo reitingą vis augo, tad nuo 2015 m. Lietuvoje ir užsienyje karė ,,skynė“ prizines vietas savo amžiaus kategorijoje. Galima sakyti, kad šių šokių varžybose Lietuvoje Dianai nebuvo lygių – tą byloja Lietuvos „Linedance“ čempionatuose savo amžiaus kategorijoje užimtos vien pirmosios vietos.

 

Pomėgis neliko neįvertintas pasaulinėje kantri ir linijinių šokių šokių bendruomenėje - 2018 m. gruodį Vokietijoje vykusiame „2018 WCDF Worlds XIII“ kantri ir linijinių šokių čempionate srž. Diana Gajauskaitė užėmė pirmąją vietą. Nuo 2005 m. organizuojamas konkursinis šokių festivalis „WCDF Worlds“ suburia šokėjus iš viso pasaulio. Šokėjai konkurse įgyja daugiau patirties, ugdoma jų sceninė šokių atlikimo kultūra. O festivalyje pelnyti aukšti rezultatai suteikia galimybę kiekvienam šokėjui pakilti į aukštesnę kategoriją.

Pasak karės, nors tarnybos veikla labai atitolusi nuo šokių (Diana tarnybos metu aprūpina karius apranga ir ekipuote), tačiau laisvu nuo tarnybos metu pasikrauna energijos kartodama šokio judesių derinius ant parketo.

Kantri ir linijiniai šokiai – tai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka, kuomet judesiai atliekami sustojus į linijas.

 

 

LK DT, Linedance.lt nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media