Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ant patrulinio laivo ,,Sėlis” stiebo iškeltas naujo vado vimpelas

2019-02-25
image

,,Jeigu Jūsų kada nors paklaus, kas yra laivo pagrindinis ginklas, neabejodami atsakykite, jog tai yra jo įgula. Laivo įgula yra laivo siela. Tai šeima, į kurią visada malonu sugrįžti ir kuriai yra garbė priklausyti. Mes visų pirma esame kariai. Kariai, kurie valdo ne tik ginklus, bet ir jūrą, todėl galime didžiuotis savo profesija“ – atsisveikindamas su patrulinio laivo P15 ,,Sėlis“ įgula tarė buvęs laivo vadas kmdr. ltn. Andrius Guralis. Savo pareigas vasario 25 d. perdavė kpt. ltn. Justinui Žukauskui.

 

Karinių jūrų pajėgų vadas flot. adm. Arūnas Mockus, perduodamas buvusiam vadui vimpelą, kurį laivas nešė jo vadovavimo laikotarpiu, linkėjo sėkmės naujojo tarnyboje. Laivo vimpelas – ilga, į galą dažniausiai siaurėjanti miniatiūrinė vėliava, naudojama kariniame laivyne. Ji nurodo, kad laivas priklauso Karinėms jūrų pajėgoms ir yra pasiruošęs vykdyti užduotis. Tai – teisės valdyti laivą simbolis.  Kmdr. ltn. Andrius Guralis Karines jūrų pajėgas ir Lietuvą atstovaus Europos Sąjungos Operacijų vadavietės operacijos „Atalanta“ operacijų vadavietėje (Rote, Ispanijoje). Laikantis tradicijų, ceremonijos pabaigoje pareigas perdavęs laivo vadas  buvo pagerbtas gaudžiančiais visų tuo metu terminale stovėjusių KJP laivų garsiniais tifonų signalais.

 

Naujasis vadas kpt. ltn. Justinas Žukauskas 2005–2010 m. mokėsi ir baigė Jungtinių Amerikos Valstijų karo jūrų akademiją. Tarnybą Lietuvos karinėse jūrų pajėgose pradėjo 2010 m. patrulinio laivo P14 „Aukštaitis“ navigacinės kovinės dalies vadu. 2015–2016 m. keturis mėnesius vadovavo Lietuvos kariuomenės Autonominei laivo apsaugos grupei Europos Sąjungos operacijoje ATALANTA Indijos vandenyne prie Somalio krantų. Paskutinės pareigos iki šiol – patrulinio laivo P11 „Žemaitis“ vado pavaduotojas.

 

Laivo ,,Sėlis“ įgula padėkojo buvusiam vadui atminimo dovana ir į karo laivą grįžo su nauju vadu.

 

KJP informacija

Jūr. Akvilės Bertulės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media