Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Brigadoje ,,Žemaitija‘‘ - Lietuvos kariuomenės vado vizitas

2019-02-28
image

Vasario 27-28 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas lankėsi Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabe ir padaliniuose.


Pirmąją vizito dieną generolas lankėsi Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione Tauragės r. ir Brg. gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione Pajūrio miestelyje (Šilalės r.). Antrąją dieną - Klaipėdoje esančiame brigados štabe, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionuose. Kiekviename vienete kariuomenės vadui buvo pristatyta esama personalo situacija, kovinio rengimo, aprūpinimo ir infrastruktūros srityse, esminiai iššūkiai ir ateities planai.


Gen. ltn. J. V. Žukas ypač domėjosi karių tarnybos sąlygomis: apgyvendinimu, maitinimu, laisvalaikio organizavimu, sportine veikla. Be to, vadą domino vienetų komplektavimo personalu situacija ir planai, personalo kvalifikacijos kėlimo organizavimas, karių aprūpinimas ekipuote ir ginkluote. Vertindamas karių nuotaikas ir motyvaciją kariuomenės vadas domėjosi kiek iš esamų šauktinių planuoja tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai. Vizito metu kariuomenės vadas, lydimas Sausumos pajėgų vado gen. mjr. Valdemaro Rupšio ir brigados „Žemaitija" vado plk. Artūro Radvilo, asmeniškai apžiūrėjo vienetų infrastruktūrą, gilinosi į jos vystymo eigą ir perspektyvas.


Brigados batalionų vadams gen. ltn. J. V. Žukas išreiškė padėką už nesavanaudišką tarnybą, pasiaukojimą ir gebėjimą įveikti iššūkius, taip stiprinant Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus. „Džiaugiuosi matydamas vykstančią „Žemaitijos" brigados plėtrą formuojant naujus karinius vienetus. Nepaisant iššūkių ir įvairių apribojimų, batalionai geba vykdyti savo užduotis ir deda visas pastangas siekdami pagerinti karių tarnybos sąlygas", - sakė gen. ltn. J. V. Žukas. Vadas pabrėžė, kad svarbu ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su miestų bei rajonų savivaldomis bei kitomis vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Pasak vado, tai pasiteisina tiek bendrai rengiantis šalies gynybai, tiek ir auginant karių skaičių bei visuomenės pasitikėjimą kariuomene.

Prieš lankydamasis Pajūrio miestelyje besikuriančiame Brg. gen. M. Pečiuliono artilerijos batalione, kariuomenės vadas Šilalėje aptarti tarpusavio bendradarbiavimo susitiko su Šilalės rajono meru Jonu Gudausku. Mero teigimu, miestelio gyventojai nekantriai laukia atvykstančių karių ir tikisi glaudaus ryšio su kariuomene. Tai patvirtina ir aktyvus mero dalyvavimas kariuomenės vado vizite minėtame batalione.

Lankydamasis Vakarų Lietuvoje kariuomenės vadas taip pat lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Šilutės (305) kuopos kuopavietėje, Karinėse jūrų pajėgose ir Specialiųjų operacijų pajėgų Kovinių narų tarnyboje.

Nuotraukų aut. Laura Jokšaitė
Asmuo ryšiams - mjr. Alfonsas Bičkus, tel. 8 686 90 015, el. p.
[email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media