Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje lankėsi USAREUR štabo viršininko pavaduotojas

2019-02-27
image
Vasario 26-27 d. Lietuvoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje (angl. U. S. Army Europe, USAREUR) štabo viršininko pavaduotojas brigados generolas Šonas Bernabe (Sean Bernabe) ir jį lydinti delegacija.

Lankydamiesi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe svečiai susitiko su pajėgų vadu generolu majoru Valdemaru Rupšiu, aptarė regioninio saugumo situaciją, Lietuvos sausumos teritorijos gynybos planus, priimančios šalies paramą, taip pat regione planuojamas tarptautines pratybas ir kitus bendradarbiavimo klausimus. JAV generolui buvo pristatytos LK Sausumos pajėgų užduotys, plėtros ir modernizavimo planai, karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose bei vienetų budėjimai greitojo reagavimo pajėgose.

USAREUR - operacinio lygmens JAV kariuomenės pajėgos, suformuotos JAV 7-osios armijos pagrindu. Jos pavaldžios JAV pajėgų Europoje vadavietei, įsikūrusiai Vokietijoje (Štutgarte). USAREUR vadovauja taip pat Vokietijoje (Wiesbadene) įsikūrusi USAREUR vadavietė, atsakinga už plataus spektro operacijoms skirtų pajėgų paruošimą, aprūpinimą ir sertifikavimą, už JAV pajėgų strateginę prieigą prie Europos ir jos viduje, už paramą JAV sąjungininkams ir partnerystės stiprinimą.

LK Sausumos pajėgų informacija

Nuotr. aut. vyr. eil. Michail Lysenko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media