Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-02) naujienų archyvas

Vasario 16-ąją Klaipėdos įgula miestui dovanoja Lietuvos istorinę vėliavą
2019-02-14
img

Tęsiant tarpukario tradicijas Kariuomenės dienos proga Klaipėdos įgulos kariai, tarnautojai ir darbuotojai savanoriškai aukojo lėšas, skirtas 12 metrų aukščio stiebui ir Lietuvos istorinės vėliavos įsigijimui. Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dienos proga, vėliava bus pakelta ir metų metus plevėsuos Martyno Mažvydo alėjoje. Dovanojamą vėliavą Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus įteiks Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui.

null
Visoje šalyje kariniai daliniai minėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną
2019-02-14
img

Vasario 16 dieną visoje Lietuvoje vyko Valstybės atkūrimo bei Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos paskelbimo 70-ųjų metinių minėjimo renginiai. Juose dalyvavo aukščiausia šalies ir kariuomenės vadovybė, visuomeninės organizacijos, kariuomenė ir visuomenė.

null
Ignalinoje vykusiose kariuomenės slidinėjimo varžybose dominavo kariai savanoriai
2019-02-13
img
2019 m. vasario 12 d. Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centro lygumų slidinėjimo trasose vyko Lietuvos kariuomenės slidinėjimo čempionatas, kuriame kariuomenės sportininkai varžėsi karinio slidinėjimo ir slidinėjimo rungtyse.
null
Lietuvos kariuomenės vadas:
2019-02-12
img

Vasario 13 d. Alytuje paminėtos pirmojo Lietuvos karininko žuvusio už Lietuvos nepriklausomybę Antano Juozapavičiaus žūties  100-osios metinės.  Nepriklausomybės kovų dalyvis A. Juozapavičius žuvo 1919 metų vasario 13 dieną, Alytaus kautynių metu, sąjungininkams netikėtai palikus frontą ir pulkui traukiantis nuo Raudonosios armijos dalinių. Šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose dalyvavo aukščiausia Lietuvos kariuomenės vadovybė, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.

null
Karinių oro pajėgų vadas ir vyriausiasis puskarininkis dalyvaus NATO šalių karinių oro pajėgų vadų simpoziume
2019-02-12
img
Vasario 12-13 d. Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas dalyvaus kasmetiniame NATO šalių Karinių oro pajėgų vadų simpoziume, kuriame kartu su kitais NATO šalių ir NATO šalių partnerių Karinių oro pajėgų vadais aptars pajėgų aktualijas, tarpusavio bendradarbiavimo vystymą, planuojamas bendras pratybas ir kitas galimas sąveikas bei kitus su aviacija susijusius klausimus ir iškylančius iššūkius.
null
Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami stebėti rekonstruotą Krašto apsaugos ministerijos tarpukario Sargybos tarnybos ceremoniją
2019-02-11
img
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį 2018 metais Kaune, prie Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų štabo pademonstruota istorinės sargybos ceremonijos rekonstrukcija sulaukė itin didelio susidomėjo todėl ir šiais metais renginio organizatoriai ne tik dar kartą atkurs autentišką ceremoniją, bet ir pakvies į ekskursijas po komendanto rūmus, kuriuose šiuo metu yra įsikūręs Karinių oro pajėgų štabas. 
null
Pažintis su šimtmetį skaičiuojančia Lietuvos karo inžinerijos istorija - kaip aš tapau sapieriu
2019-02-10
img
Bičiuliai, kviečiame pratęsti pažintį su šimtmetį skaičiuojančia Lietuvos karo inžinerijos istorija. Šįkart Jūsų dėmesiui vieno pirmųjų sapierių, ats. adm. kpt. Navakausko, prisiminimai apie tai, kaip jis tapo sapieriu.
null
Kėdainiuose paminėtos pirmojo Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-osios metinės
2019-02-09
img
Šiandien, vasario 9 d. minime pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių 100-metį, pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-ąsias metines. Renginyje dalyvaujantis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, susirinkusiems svečiams ir kitų valstybės institucijų atstovams sakė, kad šiandieninė Lietuvos kariuomenė, besiruošdama didžiausiems išbandymams, savo šaknimis ir dvasia remiasi į tarpukario ir į „karo po karo" Lietuvos kovotojus. Turime labai kilnių ir garbingų ištikimybės Lietuvos valstybei pavyzdžių, kurie mus įkvepia ir įprasmina mūsų tarnybą. Povilas Lukšys - vienas iš jų.
null
Kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas Londone aptarė Jungtinių ekspedicinių pajėgų veiklos klausimus
2019-02-08
img

Vasario 7 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Londone dalyvavo Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) dalyvaujančių šalių kariuomenių vadų konferencijoje.

null
Paminėta Jiezno kautynių pergalė
2019-02-08
img

„Šiandien, vasario 8 d. minime Jiezno kautynių 100-metį. Jiezno kautynės buvo vienos pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių su Raudonąja armija, ir ši pergalė sutrukdė bolševikų strateginiam tikslui užimti Jiezną, Birštoną, Prienus, o vėliau ir laikinąją Lietuvos sostinę - Kauną.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media