Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kazio Veverskio poligone baigėsi parengtojo rezervo karių mokymai

2019-05-31
image
Š. m. gegužės 31 d. Lietuvos kariuomenės mokyklai priklausančiame Kazio Veverskio poligone baigėsi Parengtojo rezervo karių mokymai, kuriuos organizavo Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla. Tris savaites trukusiuose mokymuose įgūdžius atnaujino 138 parengto rezervo kariai iš Kauno, Alytaus ir Klaipėdos regionų.

Mokymų metu parengtojo rezervo kariai atnaujino privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytas būtinąsias kovinio šaudymo, taktikos, karo topografijos karines žinias, susipažino su naujausia ginkluote ir karine technika Lietuvos kariuomenėje, atnaujino įgūdžius veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.

Parengtojo rezervo karių mokymų uždarymo ceremonijos metu plk. Egidijus Karvelis kalbėjo: „Dėkoju visiems už dalyvavimą Parengtojo rezervo karių mokymuose, kuriuose atnaujinote karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, susipažinote su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, kad prireikus galėtumėte efektyviai dalyvauti šalies gynyboje. Aš tikiu, kad jei Tėvynei iškiltų pavojus, jūs nedvejodami ją gintumėte". Po kalbos plk. Egidijus Karvelis pasižymėjusiems kariams įteikė vardines dovanas ir padėkas.

Dar neišblėsus mokymų metu patirtiems įspūdžiams, pakalbinome keletą parengtojo rezervo karių.

Parengtojo rezervo karys jaunesnysis eilinis Vitalijus Lapinskas iš Kauno paskutinį kartą uniformą vilkėjo prieš 20 metų, kuomet tarnavo Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas", šaulio pareigose. „Visos pratybos Parengtojo rezervo mokymų metu buvo įdomios, ypač mūšio mieste pratybos, gyvenimo sąlygos ir maistas geras, nauja ginkluotė, rezervo kariams vadovaujantys kariai - savo srities žinovai", - dalinosi pastebėjimais Vitalijus. Parengtojo rezervo karių mokymuose dalyvaujantis noriai ir su užsidegimu Vitalijus visiems, kurie gavo šaukimus į mokymus, pataria neieškoti ligų, sudalyvauti mokymuose, nes bus ką prisiminti ir papasakoti šeimai ir draugams. Jeigu Tėvynė būtų pavojuje Vitalijus užtikrintai atsakė, - „Visada pasiruošęs".

Jaunesnysis eilinis Laimonas Viešniauskas kilęs iš Plungės, į mokymus atvyko iš Didžiosios Britanijos, kurioje šiuo metu dirba. Darbdavys buvo labai supratingas ir išleido be problemų. Tuo pačiu buvo puiki proga aplankyti Lietuvą. „Artimieji mane labai palaikė, dalyvauti šiuose mokymuose yra pareiga, kurią privaloma atlikti. Prieš 17 metų tarnavau Krašto apsaugos savanorių pajėgose Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje Klaipėdoje, šaulio pareigose",- prisiminimais dalinasi karys. Naujai atvykstantiems į mokymus Laimonas sako nusiteikti, kad mokymuose tikrai nėra šiltnamio sąlygų, tačiau save išbandyti būtina. 

Pakalbinome ir jaunesnįjį eilinį Sergėjų Bykovą iš Kauno, dirbantį įmonėje „Armijai ir civiliams", kuris šauktiniu tarnavo prieš 19 metų Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione. Parengtojo rezervo karių mokymuose jam viskas patiko. Svarbiausia yra suprasti, kad jei atėjai tarnauti, turi stengtis.

Jaunesnysis eilinis Rimantas Čepaitis, pašauktas iš Tauragės, gyvenantis Vilniuje, dirba informacinių technologijų specialistu. Privalomąją pradinę karo tarnybą atliko prieš 11 metų kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Paklaustas apie mokymus, Rimantas pasidžiaugė, kad šaudymo įgūdžius atnaujino maksimaliai, jam visiškai nauja buvo mūšio mieste pratybos, mokymai - naudingi ir įdomūs. „Jei Lietuvai iškiltų pavojus, aišku, kad ginčiau!", - užtikrintai baigė pokalbį Rimantas.

Nuotraukų autorius št. srž. L. VizbarasKomentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media