Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenėje gimsta nauja tradicija – karininkų klubų sporto žaidynės

2019-05-30
image

Šiandien į Inžinerijos batalioną iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių nuo ryto rinkosi šventiškai pasipuošę karininkai - čia iškilminga rikiuote prasidėjo pirmosios Lietuvos kariuomenės karininkų klubų sporto žaidynės.

 

Šių žaidynių tikslas - populiarinti tarp karininkų kūno kultūrą ir sportą, ugdyti draugiškumą ir patriotiškumą bei puoselėti tradicijas. Pirmųjų karininkų klubų žaidynių pradžią paskelbęs Sausumos pajėgų štabo viršininkas plk. Tomas Masaitis džiaugėsi, kad šis renginys pirmą kartą vyksta būtent Kaune, nes „būtent Kaune tarpukariu padėti pamatai karininkijai, čia stovi istorinė Karininkų ramovė, čia, šitoj vietoj, buvo karininkų mokykla." Pulkininkas akcentavo, kad karininkai turi savo pavyzdžiu, savo veikla visiems parodyti, kas ir kokie jie yra ir tai, kad „karininkų klubai susirinko į tokį renginį, simbolizuoja karininkijos brandą, šitų karininkų klubų brandą." Po įžanginės Sausumos pajėgų štabo viršininko kalbos buvo pakelta žaidynių vėliava, žaidynių dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje ir prasidėjo sportinės kovos.


Išmėginti savo jėgų, ištvermės ir kovingumo susirinko apie pusantro šimto karininkų iš sausumos, jūros ir oro pajėgų. Karininkai dėl pereinamosios sporto žaidynių taurės varžėsi krepšinio, paplūdimio tinklinio, stalo futbolo, virvės traukimo, baudų mėtymo, smiginio, paplūdimio teniso ir pingvinų futbolo rungtyse. Laukiantieji savo rungties starto turėjo galimybę pasitikrinti žinias Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento paruoštame „Protų mūšyje", pasistiprinti kareiviška koše ar tiesiog pabendrauti su kolegomis iš kitų padalinių. 

Idėja suburti Lietuvos kariuomenės karininkus į vieną šeimą, stiprinti jų tarpusavio ryšį bei komunikaciją, ugdyti draugiškumą, kurti bei puoselėti bendras tradicijas bei sukviesti visus į sporto žaidynes kilo Inžinerijos bataliono „Karininkų ratui".

 

Planuojama, kad žaidynės taps kasmetinėmis ir rotacijos principu būtų organizuojamos vis kitame Lietuvos kariuomenės padalinyje.

 

Nuotraukų autorius vyr. eil. M. Patašius 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media