Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nyderlandų sausumos pajėgų vadas: „Jūsų šalies gynyba yra mūsų prioritetas

2019-05-31
image

„Mano vadovaujami kariai į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną yra siunčiami, nes esame tvirti NATO partneriai, nes kartu esame stipresni. Mes suprantame, kad jūsų sienos yra ir mūsų sienos, todėl jūsų šalies gynyba tampa mūsų prioritetu. Mes didžiuojamės galimybe tarnauti kartu" - sakė Lietuvoje viešintis Nyderlandų sausumos pajėgų vadas gen. ltn. Leo Beulenas.


Dviejų dienų vizito metu svečias susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku. Generolai aptarė regiono saugumo situaciją, NATO atgrasymo priemonių įgyvendinimą, JAV indėlį į regiono saugumą, šalių dalyvavimą Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. JEF) ir naudotos kartinės technikos įsigijimą iš Nyderlandų kariuomenės.

Susitikimo pabaigoje, už ypatingus nuopelnus kuriant ir palaikant glaudų Lietuvos ir Nyderlandų kariuomenių bendradarbiavimą įgyvendinant NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės veiklą Lietuvoje, Lietuvos kariuomenės vadas apdovanojo gen. ltn. L. Beuleną Lietuvos kariuomenės medaliu „Už nuopelnus".

Gen. ltn. L. Beulenas taip pat susitiko su Sausumos pajėgų vadu gen. mjr. Valdemaru Rupšiu, stebėjo Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vykusias šaudymo varžybas „Snaiperių diena 2019", Rukloje aplankė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Nyderlandų ir kitų šalių karius.

Vaizdo medžiaga (aut. Lukas Tamošiūnas)

Nuotr. aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė ir mjr. Mindaugas Neimontas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media