Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Rengiami pirmieji kovinio šaudymo GROM sistemomis pratybų vadovai

2019-05-31
image

Gegužės 31 d. Karinių oro pajėgų Mokymo centre (Radviliškis) baigėsi pirmasis  Kovinio šaudymo iš oro erdvės gynybos ginklų pratybų vadovo kurso etapas. Iki birželio pabaigos vyksiančių mokymų metu klausytojai iš Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Specialiųjų operacijų pajėgų treniruojasi planuoti, organizuoti ir atlikti kovinio šaudymo pratybas iš GROM ir STINGER ginkluotės.

 

Kursas skirstomas į dvi dalis, šią savaitę pasibaigė teorinis mokymų etapas, kurio metu kariai įgijo teorinių žinių, kaip planuoti, organizuoti ir vykdyti kovinio šaudymo iš oro erdvės gynybos ginkluotės pratybas, taip pat praktiškai atliko pratybų planavimo ir organizavimo procedūras.

 

Po sėkmingo teorinės dalies egzamino išlaikymo klausytojų laukia antroji kurso dalis – kovinio šaudymo pratybos. Birželio pabaigoje vyksiančių šaudymų metu metu kariai atliks kovinio šaudymo pratybų vadovo, saugos karininko, šaudyklos apsaugos viršininko ir saugos instruktorių stažuotojų pareigas.

 

 „Paprastai kursas vyksta kartą metuose, prieš kovinio šaudymo pratybas. Šis kursas ypatingas tuo, kad GROM kovinio šaudymo pratybų vadovai Lietuvoje rengiami pirmą kartą. Kursas yra gana sudėtingas, reikalaujantis tikslaus planavimo, kruopštaus darbo su žemėlapiu ir saugos procedūrų išmanymo“ – sakė kurso vadovas kapitonas Alius Vilimaitis.

             

Kariui, sėkmingai baigusiam kursą, įteikiamas STINGER arba GROM (atsižvelgiant į tai, kokio ginklo kursas buvo organizuojamas) šaudymo vadovo kurso  baigimo pažymėjimas. Prieš pradėdami mokytis būti šaudymo vadovais, visi kandidatai turėjo įveikti ir operatoriaus (šaulio) kursus ir gebėti asmeniškai valdyti savo oro gynybos sistemą.  

 

 

Oro gynybos kompleksai GROM į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną atkeliavo 2017 metų pabaigoje. Tai – jau trečia artimo nuotolio raketinė oro gynybos ginkluotė, kuria yra apginkluota Lietuvos kariuomenė.

 

 

KOP Mokymo centro ir vyr. eil. T. Rimkevičiūtės nuotr.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media