Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Anonsai

Konkursas "Aš Vytauto Didžiojo karo muziejuje"
2017-10-09
img

Ruduo lepina gražiais orais, o mes penktadienio proga skelbiame nuotraukų konkursą! Įsiamžink Vytauto Didžiojo karo muziejuje, siųsk nuotraukas el. paštu – [email protected] ir laimėk gertuvę iš Armijai ir civiliams! Lauksime nuotraukų iki spalio 14 d.

null
Knygos pristatymas
2017-10-05
img

Spalio 10 d., antradienį, 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje bus pristatyta Reginos Laukaitytės knyga „Povilas Dogelis. Kas pergyventa: 1930-1949 metų dienoraštis“.

null
Susitik su restauratoriais!
2017-09-29
img

Norite susipažinti su restauravimo paslaptimis? Kviečiame į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame restauratoriai atidaro savo dirbtuves! Galėsite iš arčiau pažvelgti į daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujantį darbą.

null
Karo muziejuje bus pristatytos unikalios Lietuvos karių skulptūrėlės
2017-09-28
img

2017 m. spalio 5 d., ketvirtadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje vyks diskusija-pristatymas „Lietuvos kario aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos“.

„Unikalios įvairių laikotarpių Lietuvos karių skulptūrėlės yra puiki pagalbinė priemonė Lietuvos kariuomenės istorijos pažinimui. Naudojamos maketuose, jos padeda geriau suprasti tam tikro mūšio eigą, išryškina išskirtines karių aprangos ir ginkluotės detales, atskleidžia skirtingų taktinių rikiuočių specifiką“, –  teigia istorikas Arvydas Pociūnas.  

null
Karo muziejus žaidimų parodoje „GameOn 2017“
2017-09-13
img

Rugsėjo 16-17 d. parodų ir kongresų centre Litexpo vyks žaidimų kultūros paroda GameOn, kurioje Vytauto Didžiojo karo muziejus dalyvauja jau antrus metus. Šiemet su išskirtine ekspozicija muziejus prisidės prie naujausio Destructive Creations žaidimo „Ancestors“ pristatymo.

 

 

null
E. Rimšos knygos pristatymas!
2017-08-31
img

Rugsėjo  7  d. 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks Edmundo Rimšos knygos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto antspaudai ir žemių heraldika“ pristatymas. Renginys skirtas Vytauto Didžiojo karūnavimo dienai paminėti.

null
Parodos "Sarajevo atentatas" atidarymas!
2017-08-10
img
Rugpjūčio 23 d., trečiadienį, 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus atidaryta paroda „Sarajevo atentatas“. Parodos rengėjai: Bosnijos ir Hercegovinos archyvas, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Kauno regioninis valstybės archyvas.
null
Kviečiame į Žalgirio mūšio inscenizaciją!
2017-07-07
img

1410-aisias Europą sudrebino nuožmus Žalgirio mūšis, atnešęs didingą pergalę Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kovotojams. Priešiškos kryžiuočių pajėgos buvo galutinai sutriuškintos, o valdovo Vytauto Didžiojo vardas amžiams įstrigo kiekvieno lietuvio atmintyje.

 

Liepos 15-ąją, 14 val. kviečiame užsukti į Vytauto Didžiojo karo muziejų pajusti viduramžių dvasią. Visi kartu dalyvausime Žalgirio mūšio inscenizacijoje, pasimatuosime to laikotarpio šarvus ir rūbus, išbandysime skirtingą ginkluotę bei pabalnosime žirgą reikšmingai kovai. Prisijunk ir sužinok apie Žalgirio mūšį!

 

Registruotis kviečiame vaikus iki 12 metų el. paštu - [email protected]


 

null
Paroda
2017-06-21
img

Visais laikais tarnauti savo šaliai buvo garbė, o vilkėti kario uniformą svajojo kiekvienas jaunuolis. Tarnybą kariuomenėje atlikęs vyras lengviau įsidarbindavo, sustiprėdavo fiziškai, įgaudavo pasitikėjimo, o tarnyboje patirti nuotykiai ir įspūdžiai ilgam likdavo atmintyje. Nauja paroda „Kareivio dienos“ skiriama šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas.

null
"Karo medikai be sienų"
2017-05-08
img

Ar žinote, kas yra „auksinė valanda“, kokia yra karo mediko kasdienybė ir kaip atlikti pirmąją pagalbą? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite jau gegužės 11 d., 15.30 val. atvykę į Vytauto Didžiojo karo muziejų! Jūsų lauks antrasis ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės“ susitikimas. Šį kartą apie darbe pasitaikančius iššūkius pasakos Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media