Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Projektas "Kariuomenės istorija - mano istorija". Iš kartos į kartą Lietuvos kariuomenėje

2018-06-29
image

Povilas Višinskas (1908–1980 m.) – srž. mjr. Eglando Višinsko senelis gimė Pamituvės kaime, Jurbarko rajone, septynių vaikų šeimoje. Povilo tėvas Stanislovas buvo išprusęs, mokėjo skaityti rusiškai, vaikus auklėjo patriotine dvasia. P. Višinskas 1931 m. tarnavo Antrajame ulonų Lietuvos Kunigaikštienės Birutės pulke Alytuje šauktiniu. Sovietinės okupacijos metais gyveno Pamituvyje vienkiemyje, vertėsi sunkiai, nes ūkis buvo nacionalizuotas. Teko slapstytis, o po Mituvos upeliu buvo įsirengęs bunkerį-slėptuvę. Du kartus buvo suimtas ir vedamas sušaudyti, nes buvo užsispyręs – nėjo balsuoti ir nestojo į kolektyvinį ūkį. Visą laiką vertėsi siuvėjo darbu. P. Višinsku pasekė ir jo anūkai – Eglandas ir Tomas.

Eglandas tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1992 m. lapkričio mėn. 1992–1993 m.  buvo šauliu Svarbių Lietuvos Respublikos objektų atskirajame apsaugos batalione Komendantiniame būryje. 1993–1995 m. tarnybą atliko Civilinės saugos departamento Daugiaprofilinėje gelbėjimo rinktinėje Pontoninė kuopoje, 1996–2001 m. Atskirajame inžinerijos batalione Pontonų kuopoje, nuo 2001 m. – Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Šiuo metu srž. mjr. Eglandas Višinskas sėkmingai tęsia 1992 m. pradėtą karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje. 


Abu broliai – Tomas ir Eglandas – tarnavo toje pačioje kuopoje – Pontoninėje kuopoje Atskirajam inžinerijos batalione. „Tai buvo vedančioji kuopa“ – taip ją šiandien apibūdina srž. mjr. Eglandas Višinskas. Pontonų kuopa tapo pirmuoju, vieninteliu ir unikaliu padaliniu, turinčiu persikėlimo per vandens kliūtį pajėgumą. Kuopos užduotis buvo vykdyti Lietuvos kariuomenės padalinių perkėlimą per vandens kliūtis, vandens kliūčių žvalgybą, pontoninių keltų ir tiltų įrengimą bei gelbėjimo darbus potvynio rajonuose Lietuvoje. Padalinys buvo pajėgus įrengti pontoninį tilta per bet kurią Lietuvos upę.


2004–2006 m. Tomas Višinskas pirmasis iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių išvyko į NATO štabą, šiuo metu štabo srž. Tomas Višinskas tęsia karinę tarnybą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media