Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Edukacinės programos

EDUKACINĖ PROGRAMA „KARINĖ OPERACIJA „ŽINIŲ BOMBA“
2017-03-08
img

Esate pasiryžę nuotykiams? Laiką muziejuje norite praleisti ne nuobodžiai, bet aktyviai ir įdomiai? Domina Lietuvos karybos istorija?

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus, norėdamas supažindinti lankytojus su Lietuvos karybos istorija,  muziejaus erdvėmis ir eksponatais, kviečia apsilankyti nuotaikingoje edukacinėje programoje „Karinė operacija „Žinių bomba“. Būtent šioje programoje bus galima pajusti karišką dvasią, skirtingose muziejaus erdvėse ieškoti paslėptų „žinių bombų“, užrakintų kodinėmis spynomis, jas atkoduoti, viduje rasti užduočių ir per kuo trumpesnį laiką jas išspręsti.

null
Karo maršo garsai
2017-01-26
img

Ar žinai, kad muzika yra neatsiejama nuo kariuomenės gyvenimo jau daugelį šimtmečių? Gal teko girdėti kaip skamba senovinis pučiamasis muzikos instrumentas ragas ar styginis instrumentas liutnia? Koks išradimas yra liutauras? Kodėl į mūšio lauką XVIII a. kariai nešdavosi būgnus, fleitas ir kitus instrumentus? Ar tikrai karo maršai buvo tokie svarbūs įvairių šalių kariuomenėms? Galbūt kovos lauke skambanti muzika galėjo prisidėti prie šalies pergalių?

null
Tarpukario šifrai
2016-11-24
img

Visais laikais įvairios diplomatinės, karinės ir asmeninės žinios nuo priešininkų būdavo saugomos itin kruopščiai, o prisireikus tokio pobūdžio informacija dažnai būdavo netgi koduojama. 1918 – 1940 m. Lietuvoje buvo spausdinami slapti „Šifravimo vadovėliai“, o kalėjimuose kaliniai susirašinėjo naudodami slaptą kodų sistemą. Daug įdomios informacijos ir faktų pristatoma naujoje edukacinėje programoje „Tarpukario šifrai“.

null
Išgyvenimo pradžiamokslis
2016-08-01
img

Pasaulį nuolat drebina vis naujos nelaimės. Terorizmo išpuoliai, gaisrai, uraganai, kariniai veiksmai, pastatų griūtys, sprogimai, pavojingų medžiagų išsiliejimai - visi šie įvykiai vyksta visai šalia Lietuvos, tačiau ar kiekvienas žinome, kaip apsisaugoti nenumatytų ekstremalių situacijų metu? Jeigu sau į šį klausimą atsakėte neigimai, tuomet pats laikas sudalyvauti edukacinėje programoje „Išgyvenimo pradžiamokslis", kurioje sužinosite, kokios grėsmės gali kilti mūsų kraštui ir kaip joms pasirengti. Išsiaiškinsime, ką daryti teroristinių aktų ar karinių susidūrimų metu, pasiruošime evakuacijai ir susikrausime išvykos krepšį, kuris padėtų išgyventi kelias paras. Šiuos svarbius, pilietiškumą ugdančius, linksmai paruoštus mokymus moksleiviams ir jų mokytojams, šeimoms ir suaugusiems lydės praktiniai užsiėmimai, žaidimai ir istorinį kontekstą perteikiančios užduotys.

null
Pamoka? Pramoga! Išvažiuojamoji edukacinė programa atveža istoriją pas Jus!
2016-02-29
img

Edukacinė programa - puikus būdas nuobodžią istorijos pamoką paversti įdomiu žaidimu. Dar geriau, kai visa ši pamoka atvyksta ten, kur yra jos dalyviai - į mokyklas. Jeigu istorijai neturite laiko - ne bėda, išvažiuojamoji edukacija gali atvežti ją pas jus. Vasario 12 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai lankėsi Kauno rajono Akademijos miestelio Ugnės Karvelis gimnazijoje, kur pristatė 4 edukacines programas.

null
Nepriklausoma Lietuva
2015-12-28
img

Pasakyk kitaip, suvaidink pateiktą žodį ar įvykį. Tai patrauklus, ALIAS principu paremtas žaidimas istorijos žinioms įgyti. Šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės ištakos - tarpukario Lietuvos kariuomenė: jos kūrimosi pradžia, tikslai, reformos, pergalės ir pralaimėjimai. Viskas, ką turime žinoti apie šiuolaikinės Lietuvos istoriją.

null
Karinė paslaptis
2015-12-28
img

Kas buvo spartiečių Skytalė? Ar Gajus Julijus Cezaris tikrai naudojo slaptus rašmenis? Kaip veikė Juodieji kambariai XVII amžiuje? Kuo išsiskyrė žymioji ENIGMA? Į visus šiuos klausimus padės atsakyti edukacinė programa „Karinė paslaptis". Jos metu ne tik susipažinsite su raštų šifravimo (kriptologijos) istorija, bet ir naudodami Lietuvos kariuomenės 1932 m. „Šifravimo vadovėlį" bandysite patys atskleisti Pirmosios Lietuvos Respublikos kariuomenės tarnybos karines paslaptis.

 

null
Pasigaminkime Lietuvos kariuomenės simbolių
2015-12-28
img

Pasigaminti simbolį - ne tik jį turėti. Tai būdas sužinoti jo reikšmę ir taip susipažinti su Lietuvos kariuomenės istorija. Įvairiomis priemonėmis pasigaminti Lietuvos kariuomenės simboliai liks kaip suvenyrai, priminsiantys apie Lietuvos praeitį.

null
Stiprus mokinys - stipri kariuomenė (vyksta Vilniuje!)
2015-12-28
img

Edukacinė programa, skirta mokiniams, kurie domisi Lietuvos kariuomenės ir karių gyvenimo kasdienybe. Tai pilietinio auklėjimo ir tautiškumo mokykla, kuri padės pasijusti tikru kariu. Edukacijos metu klasė bus suskirstyta į dvi grupes. Valandą laiko grupės rungtyniaus tarpusavyje, atliks penkias užduotis.

 

null
Kova su carizmu. 1831 metų sukilimas (atnaujinta 2015 m.!)
2015-12-16
img

Ką žinote apie 1830-1831 m. sukilimą? Edukacinė programa "Kova su carizmu" siūlo pažvelgti į praeitį kitaip. Remdamiesi atvaizdais ir pateiktomis užuominomis bandysime nuosekliai sudėti šiuos įvykius vaizduojančią paveikslėlių dėlionę! Kovosime su priešininkų komanda, skaitydami senovinį atsišaukimą į lietuvininkus bei žemaičius, ir prisiliesime prie kone 200 metų senumo ginkluotės, naudotos kovoje už mūsų laisvę.

 

 

 

null
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media