Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Edukacinės programos

Neįveikiama pilis
2018-04-17
img

Piliakalniai – tai ne tik įspūdingos kalvos, bet ir įmantrūs inžineriniai statiniai, šimtmečius padėję ginti Lietuvą nuo į ją plūdusių užkariautojų. Kaip jie atsirado ir kaip sunyko? Koks gyvenimas kunkuliavo piliakalnių viršūnėse? Atidarę paslaptingąsias senienų dėžutes, atsakymus turėsite rasti patys, o vėliau bandysite supilti savo piliakalnį, ant kurio iškils net ir aršiausiam priešui neįveikiama pilis!

null
Su kryžiumi ir kalaviju
2018-04-17
img

Nuožmūs ir karingi Kryžiuočių bei Kalavijuočių ordinai ilgai nedavė ramybės Baltų gentims, o vėliau ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Įnirtingai kaudamiesi lietuviai ir žemaičiai nugalėjo atėjūnus Saulės ir Durbės kautynėse, tačiau Kryžiuočių ordinas nebekėlė Lietuvai egzistencinės grėsmės tik po 1410 m. triuškinančios lietuvių ir lenkų pergalės Žalgirio mūšyje. Maga sužinoti daugiau apie šiuos svarbius viduramžių mūšius? Įdomu, kokie ginklai, kovos būdai ir manevrai buvo naudojami lietuvių? Siūlome pajusti tikrą kovos dvasią viduramžių mūšio inscenizacijoje, akis į akį susitikti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiu Vytautu Didžiuoju ir ordino magistru Ulrichu fon Jungingenu, išbandyti skirtingus ginklus ir kovos būdus.

null
Su Vyčiu per istoriją
2018-04-17
img

Lietuvos valstybės vėliava, herbas, himnas – svarbiausi Lietuvos valstybingumo simboliai ir ženklai, juos atpažinti svarbu kiekvienam Lietuvos piliečiui. Ar mūsų mažieji tai žino, ar supranta jų prasmę ir reikšmę? Stebėdami unikalią pasaką apie valstybės didvyrį Vytį, kovojantį už mergelės Lietuvos laisvę ir jos žemių nepriklausomybę, dalyviai puikiai atpažins šalies trispalvę, pamatys herojų Vytį ir išgirs „Tautiškos giesmės“ eilutes, o kūrybinėse dirbtuvėse galės patys atkurti valstybingumo ženklus ir sužinoti svarbiausias jų reikšmes.

null
Karo žirgas
2017-06-29
img

Tūkstantmetėje Lietuvos karybos istorijoje žirgas užima ypatingą vietą – be jo nevykdavo nė vienas karo žygis. Tačiau raitelio tarnyba anaiptol nebuvo lengva. Sunku tuo patikėti? Tuomet sėskite į balną ir rinkitės ginklą! Tapkite raituoju šauliu, sužinokite įvairių įdomybių apie žirgų gyvenimą ir jų vaidmenį mūšio lauke bei taikliais šūviais iš lanko įrodykite, kad esate vertas(-a) Lietuvos raitelio vardo! Renkatės artimą kovą? Paimkite į rankas husarų kardą ir nepamirškite šarvų bei šalmo – edukacinė programa „Karo žirgas“ laukia Jūsų dėmesio.

 

null
Karinė operacija „Žinių bomba“
2017-03-08
img

Esate pasiryžę nuotykiams? Laiką muziejuje norite praleisti ne nuobodžiai, bet aktyviai ir įdomiai? Domina Lietuvos karybos istorija?

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus, norėdamas supažindinti lankytojus su Lietuvos karybos istorija,  muziejaus erdvėmis ir eksponatais, kviečia apsilankyti nuotaikingoje edukacinėje programoje „Karinė operacija „Žinių bomba“. Būtent šioje programoje bus galima pajusti karišką dvasią, skirtingose muziejaus erdvėse ieškoti paslėptų „žinių bombų“, užrakintų kodinėmis spynomis, jas atkoduoti, viduje rasti užduočių ir per kuo trumpesnį laiką jas išspręsti.

null
Karo maršo garsai
2017-01-26
img

Ar žinai, kad muzika yra neatsiejama nuo kariuomenės gyvenimo jau daugelį šimtmečių? Gal teko girdėti kaip skamba senovinis pučiamasis muzikos instrumentas ragas ar styginis instrumentas liutnia? Koks išradimas yra liutauras? Kodėl į mūšio lauką XVIII a. kariai nešdavosi būgnus, fleitas ir kitus instrumentus? Ar tikrai karo maršai buvo tokie svarbūs įvairių šalių kariuomenėms? Galbūt kovos lauke skambanti muzika galėjo prisidėti prie šalies pergalių?

null
Tarpukario šifrai
2016-11-24
img

Visais laikais įvairios diplomatinės, karinės ir asmeninės žinios nuo priešininkų būdavo saugomos itin kruopščiai, o prisireikus tokio pobūdžio informacija dažnai būdavo netgi koduojama. 1918 – 1940 m. Lietuvoje buvo spausdinami slapti „Šifravimo vadovėliai“, o kalėjimuose kaliniai susirašinėjo naudodami slaptą kodų sistemą. Daug įdomios informacijos ir faktų pristatoma naujoje edukacinėje programoje „Tarpukario šifrai“.

null
Išgyvenimo pradžiamokslis
2016-08-01
img

Pasaulį nuolat drebina vis naujos nelaimės. Terorizmo išpuoliai, gaisrai, uraganai, kariniai veiksmai, pastatų griūtys, sprogimai, pavojingų medžiagų išsiliejimai - visi šie įvykiai vyksta visai šalia Lietuvos, tačiau ar kiekvienas žinome, kaip apsisaugoti nenumatytų ekstremalių situacijų metu? Jeigu sau į šį klausimą atsakėte neigimai, tuomet pats laikas sudalyvauti edukacinėje programoje „Išgyvenimo pradžiamokslis", kurioje sužinosite, kokios grėsmės gali kilti mūsų kraštui ir kaip joms pasirengti. Išsiaiškinsime, ką daryti teroristinių aktų ar karinių susidūrimų metu, pasiruošime evakuacijai ir susikrausime išvykos krepšį, kuris padėtų išgyventi kelias paras. Šiuos svarbius, pilietiškumą ugdančius, linksmai paruoštus mokymus moksleiviams ir jų mokytojams, šeimoms ir suaugusiems lydės praktiniai užsiėmimai, žaidimai ir istorinį kontekstą perteikiančios užduotys.

null
Pamoka? Pramoga! Išvažiuojamoji edukacinė programa atveža istoriją pas Jus!
2016-02-29
img

Edukacinė programa - puikus būdas nuobodžią istorijos pamoką paversti įdomiu žaidimu. Dar geriau, kai visa ši pamoka atvyksta ten, kur yra jos dalyviai - į mokyklas. Jeigu istorijai neturite laiko - ne bėda, išvažiuojamoji edukacija gali atvežti ją pas jus. Vasario 12 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai lankėsi Kauno rajono Akademijos miestelio Ugnės Karvelis gimnazijoje, kur pristatė 4 edukacines programas.

null
Karinė paslaptis
2015-12-28
img

Kas buvo spartiečių Skytalė? Ar Gajus Julijus Cezaris tikrai naudojo slaptus rašmenis? Kaip veikė Juodieji kambariai XVII amžiuje? Kuo išsiskyrė žymioji ENIGMA? Į visus šiuos klausimus padės atsakyti edukacinė programa „Karinė paslaptis". Jos metu ne tik susipažinsite su raštų šifravimo (kriptologijos) istorija, bet ir naudodami Lietuvos kariuomenės 1932 m. „Šifravimo vadovėlį" bandysite patys atskleisti Pirmosios Lietuvos Respublikos kariuomenės tarnybos karines paslaptis.

 

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media