Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Edukacinės programos

Kova su carizmu. 1831 metų sukilimas (atnaujinta 2015 m.!)
2015-12-16
img

Ką žinote apie 1830-1831 m. sukilimą? Edukacinė programa "Kova su carizmu" siūlo pažvelgti į praeitį kitaip. Remdamiesi atvaizdais ir pateiktomis užuominomis bandysime nuosekliai sudėti šiuos įvykius vaizduojančią paveikslėlių dėlionę! Kovosime su priešininkų komanda, skaitydami senovinį atsišaukimą į lietuvininkus bei žemaičius, ir prisiliesime prie kone 200 metų senumo ginkluotės, naudotos kovoje už mūsų laisvę.

 

 

 

null
Per kovas - į laisvę!
2015-12-16
img

Daugelis žino, kad Lietuvos kariuomenė buvo ta jėga, kuri realizavo 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą. Tačiau ar galite atspėti, ką tarp mūsiškių karių veikė kupranugaris bei kokį greitį galėjo išvystyti kovų metu naudotas šarvuotis „Žaibas"? Nugalėkite priešininkų komandą žvelgdami į kovas dėl laisvės įamžinusias nuotraukas, atsakydami į mąstyti verčiančius klausimus ir sudėdami trispalvę iš kubų. Nesėkmės atveju gali tekti atlikti meninę ar fizinę užduotį!

 

null
Šaltasis karas
2015-10-01
img

Edukacinė programa nukels į laikotarpį, kai dėl dominavimo pasaulyje varžėsi dvi supervalstybės. Programos dalyviai susipažins su originaliais Vietnamo ir Afganistano karo laikų Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos kariuomenių lengvaisiais ginklais, svarbius Šaltojo karo įvykius ir reiškinius atspindinčiomis nuotraukomis ir vaizdo medžiaga, išbandys savo jėgas karinius mokymus imituojančiose estafetėse.

 

 

 

null
Paveikslų daktarai
2014-12-01
img

Edukacinės programos dalyviai susipažins su paslaptingomis restauratoriaus dirbtuvėmis, priemonėmis. Spalvindami pabandys restauruoti paveikslų reprodukcijas. Teisingai užduotį atlikę mokiniai išvys, kaip paprastame popieriaus lape atgyja žinomo dailininko paveikslas, o „restauruotą" reprodukciją galės parsinešti namo.

null
Sudėk pergalę!
2014-09-12
img

Edukacinė programa „Sudėk pergalę!" - tai didžiulės dviejų žymiausių XVI ir XVII a. Lietuvos kariuomenės laimėtų mūšių dėlionės. Sudėję jas, susipažinsime su dailės kūriniais, sužinosime karvedžių taktines gudrybes, išrinksime to laikotarpio kariams būdingus ginklus ir šarvus. Parengę karius kovai, patys galėsime užsidėti šalmą, pasimatuoti pirštines.

null
Lietuva NATO gretose. Afganistanas
2014-04-09
img

Šios edukacinės programos metu peržiūrėsime unikalios režisūros filmą apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos PAG karių gyvenimą ir buitį, atliksime praktines užduotis ir diskutuosime apie Lietuvos karių tarnybos ypatumus toli nuo tėvynės. Galiausiai vaikai galės užsidėti šalmą, apsivilks neperšaunamą liemenę, palies kario ginklą. 

null
Sudužusi viltis – 1863–1864 m. sukilimas
2014-01-28
img

„Už mūsų ir jūsų laisvę!“ – skelbė 1863-1864 m. sukilėlių vėliavos. Pagrindinis šio sukilimo tikslas buvo išsivaduoti iš carinės Rusijos imperijos priespaudos ir atkurti prarastą valstybingumą. Edukacinės programos metu gilinsimės į šio sukilimo realijas žaisdami stalo žaidimą. Smagus klausimų žaidimas mokiniams padės geriau suvokti sukilimo siekius, eigą ir pasekmes.

null
Lituanicos“ skrydis per amžius atminty“
2013-09-01
img

Kas buvo S. Darius ir S. Girėnas, žinome visi, o ar daug žinome apie šių lakūnų gyvenimą ir jų legendinio skrydžio detales? Ar iš tiesų katastrofa įvyko dėl vokiečių kaltės? Kur paskutinio poilsio atgulė mūsų didvyriai?

null
Nutapyk istoriją
2013-05-10
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus, bendradarbiaudamas su VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutu VYTA, suteiks jums nuostabią galimybę patirti naujų pojūčių - išmėginti tapybą ant vandens. Įdomi piešimo technika ir netikėtas rezultatas leis visiems be išimties pasijusti tikrais menininkais. Galite pasirinkti apžvalginę ekskursiją po muziejų arba bet kurią iš mūsų edukacinių programų, o po to išmėginti naująją piešimo techniką. Jūsų laukia ir magiškas siurprizas: savo kūrinį galėsite perkelti ant popieriaus lapo ir parsinešti namo! Kaina: piešimas - 5 EUR asmeniui + edukacinė programa pagal galiojančius įkainius. Priimamos ne mažesnės kaip 10 žmonių grupės.

null
Kaip senovėje kariauta
2013-04-03
img

Programos dalyvius pasitinka XV a. Lietuvos bajoras. Savo pasakojimu jis nukelia dalyvius į kovų su kryžiuočiais, didžiųjų Lietuvos kunigaikščių ir įnirtingų mūšių laikus. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos salėje lankytojai supažindinami su viduramžių Lietuvos karybos raida, sužino apie Lietuvoje naudotus kalavijus, kovos peilius, kirvius, ietis, arbaletus ir lankus. Dialogo forma dalyviai skatinami suvokti, kokia buvo viduramžių buitis ir kario kasdienybė, kuo buvo tikima, kokia buvo to meto karyba, ginklai ir šarvai. Šios žinios padeda geriau suprasti sunkų kovų su kryžiuočiais laikotarpį, skatina domėtis ir didžiuotis Lietuvos praeitimi. Programos pabaigoje dalyviai tampa „tikrais kariais" - užsivelka šarvinius marškinius, užsideda šalmą ir paima į rankas ginklą.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media