Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kilnojamosios parodos

Pareiga ir atsakomybė
2020-01-10
img
Nuo seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų valstybę valdęs kunigaikštis tuo pat metu buvo ir kariuomenės vadas. Bėgant šimtmečiams skyrėsi svarbiausi valstybės gynybos klausimai bei uždaviniai, tačiau pačios kariuomenės struktūroje vienas esminis punktas nesikeitė - kariuomenei visada buvo būtinas vadas. Tik aukšto rango ir plačios erudicijos karininkas galėjo tapti kariuomenės vadu. Apie tai ir naujausia paroda "Pareiga ir atsakomybė"
null
Nepaisant visko
2019-10-21
img
Parengta nauja kilnojama paroda „Nepaisant visko". Šią parodą galite užsisakyti jau dabar! Kreiptis telefonu +370 37 22 28 47 arba el. paštu [email protected]
null
Tarp žemės ir dangaus. Lietuvos kariuomenės technika 1918–1940 m.
2019-07-22
img

Kilnojamoji paroda „TARP ŽEMĖS IR DANGAUS. LIETUVOS KARIUOMENĖS TECHNIKA 1918-1940 M." iš parodų ciklo „Lietuvos kariuomenės istorija", kuris buvo pradėtas rengti 2018 m. minint Atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-metį kartu su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.

null
Prezidentas Antanas Smetona – vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas
2019-05-07
img

Kilnojama paroda „Prezidentas Antanas Smetona - vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas" skirta pristatyti pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos, kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, vaidmenį įvairių švenčių, minėjimų ir ceremonijų metu. Lietuvoje XX a. pradžios šventės buvo neatsiejamos nuo kariuomenės ir nuo vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado. Parodoje pateikti skaitmeniniai vaizdai iš paradų, karinio laipsnio teikimo ceremonijų, vardo teikimo kariuomenės pulkams švenčių, pulkų metinių iškilmių, vėliavos teikimo ceremonijų.

null
Skrydžio tikslas - Lietuva
2019-01-15
img

Vienas žymiausių skrydžių pasaulio ir Lietuvos aviacijos istorijoje - Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą. 1933-iųjų birželio mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose du lietuvių lakūnai ruošėsi nepaprastam žygiui ir nekantriai laukė orų pagerėjimo virš Atlanto vandenyno. 1933 metų liepos 14 d. Niujorko orų tarnyboje sulaukė geros žinios - skirsti galima.

null
Šarvuotieji kunigaikščiai
2019-01-14
img

Lietuvos kariuomenė turėjo tris šarvuotus traukinius - „Gediminą", „Algirdą" ir „Kęstutį" - beveik prieš šimtmetį važinėjusius Lietuvos geležinkeliais. Pirmieji šarvuotieji traukiniai, skirti vykdyti karinius veiksmus geležinkelio ruože, Lietuvos kariuomenėje pradėjo veikti pačioje Nepriklausomybės kovų pabaigoje 1920 m. ir veikė iki 1935 m. Tokį traukinį sudarė dvi pagrindinės dalys: kovos ir bazinė. Kovos dalis, kurios sudėtyje buvo garvežys, keletas artilerijos platformų (vagonų), ginkluotų kulkosvaidžiais, patrankomis ir haubicomis, kulkosvaidžių vagonų buvo skirta dalyvauti kautynėse. Bazinė dalis, kuri mūšiuose nedalyvaudavo, buvo skirta apsaugai ir paramai, turėjo keliolika keleivinių vagonų, specialiosios paskirties prekinių vagonų ir kontrolinių platformų.

null
Viena uniforma - vienas tikslas
2019-01-09
img

Kario uniforma išskirtinė apranga, kuri žymi ją dėvinčiojo santykį su visuomene. Kario uniforma nurodo ne tik kariuomenės rūšį, dalinį, laipsnį ir užimamas pareigas, bet ir įpareigoja karį būti garbingą Lietuvos pilietį, rodyti pavyzdį kitiems.

null
Citius, Altius, Fortius!
2018-06-15
img

Visais laikais kariai turėjo pasižymėti tvirta kovine dvasia, ištverme, būti stiprūs ir gerai fiziškai pasirengę. Nuolatinis karinis fizinis rengimas ir sportas buvo ir yra svarbūs lavinant karių jėgą, ištvermę, greitį, koordinaciją, vikrumą.

null
O skambink per amžius vaikams Lietuvos...
2018-02-21
img

Siekdamas garsinti Lietuvos vardą, 1919 m. gegužės 9 d. Čikagos lietuvių konferencijoje advokatas Jonas Bagdžiūnas-Borden pasiūlė nuliedinti nepriklausomybės simbolį – Laisvės varpą ir įteikti jį Amerikos lietuvių seimui, kuris turėjo įvykti birželio 9 d., o Seimas padovanotų šį varpą Lietuvai. Laisvės varpo idėją J. Bagdžiūnas susiejo su JAV Laisvės varpu (Liberty Bell), kuris skambėjo 1776 m. liepos 8 d., kai buvo viešai skaitoma liepos 4 d. JAV Nepriklausomybės deklaracija. Lietuvai skirtas Laisvės varpas buvo užsakytas ir nulietas Sent Luiso metalurgijos gamykloje (St. Loui, MO) pagal JAV Filadelfijos Laisvės varpą – vieną svarbiausių JAV nepriklausomybės simbolių. Šiandien Laisvės varpas kabo muziejaus bokšte ir skamba įvairių iškilmių metu. Šiais metais, švenčiant Nepriklausomybės 100-metį, Laisvės varpas  skambėjo 100 dūžiu, sveikindamas Lietuvą su jubiliejumi. Juo skambino Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius partizanas Stasys Dovydaitis. 

null
"Nugalėsim arba žūsim!"
2017-12-11
img

Dragūnai - kavalerijos rūšis, galinti kautis tiek raitomis, tiek pėsčiomis. Dragūnai pasižymėjo mobilumu, buvo ginkluoti muškieta, vienu arba dviem pistoletais ir rapyra. Vėliau ginkluotė kito. Ši kavalerijos rūšis Europoje paplito XVI a. pab. Lietuvoje pirmą kartą minimi nuo 1618 m. karinės kampanijos Livonijoje. XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dragūnai pasižymėjo karuose prieš Rusiją, Švediją ir Osmanų imperiją. XVIII a. LDK kariuomenėje egzistavo 4 dragūnų pulkai. Po 1775 m. kariuomenės reformos daugelis dragūnų buvo supėstinti, išliko tik LDK raitosios gvardijos regimentas. Po Antrojo pasaulinio karo išnykus kavalerijai, dragūnų vardu pagal tradiciją pradėti vadinti motorizuotųjų pėstininkų daliniai.

 

Daugiau apie tai naujoje kilnojamoje parodoje "Nugalėsim arba žūsim!" 

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media