Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šarvuotieji kunigaikščiai

2019-01-14
image

 

Lietuvos kariuomenė turėjo tris šarvuotus traukinius - „Gediminą", „Algirdą" ir „Kęstutį" - beveik prieš šimtmetį važinėjusius Lietuvos geležinkeliais. Pirmieji šarvuotieji traukiniai, skirti vykdyti karinius veiksmus geležinkelio ruože, Lietuvos kariuomenėje pradėjo veikti pačioje Nepriklausomybės kovų pabaigoje 1920 m. ir veikė iki 1935 m. Tokį traukinį sudarė dvi pagrindinės dalys: kovos ir bazinė. Kovos dalis, kurios sudėtyje buvo garvežys, keletas artilerijos platformų (vagonų), ginkluotų kulkosvaidžiais, patrankomis ir haubicomis, kulkosvaidžių vagonų buvo skirta dalyvauti kautynėse. Bazinė dalis, kuri mūšiuose nedalyvaudavo, buvo skirta apsaugai ir paramai, turėjo keliolika keleivinių vagonų, specialiosios paskirties prekinių vagonų ir kontrolinių platformų.

1920 m. sausio 18 d. geležinkelio dirbtuvėse Kaune buvo pradėtas statyti pirmasis Lietuvos kariuomenės šarvuotasis traukinys, o rugpjūčio 25 d. jis buvo suformuotas ir pavadintas Lietuvos didžiojo kunigaikščio vardu „Gediminas". Jau Rugsėjo 10 d. šio traukinio įgula gavo pirmąjį kovinį įsakymą vykti į Suvalkų frontą, kuriame vyko įnirtingos kovos dėl Lietuvos Nepriklausomybės. Čia traukinys atliko žvalgybos užduotis.

 

1920 m. rugpjūčio 25 d.-1921 m. liepos 31 d. Lietuvos kariuomenėje buvo tik vienas šarvuotasis traukinys „Gediminas". Netrukus jo pagrindu, pasipildžius riedmenimis ir ginkluote, 1921 m. rugpjūčio 1 d. buvo suformuotas šarvuotųjų traukinių pulkas, kurį sudarė pulko štabas ir trys traukiniai - „Gediminas", „Kęstutis" ir „Algirdas".

 

Kilnojamą parodą galima užsisakyti el. paštu: justas.seibuti[email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media