Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Parodos

Paroda "Taikioji ir karingoji Azija"
2017-07-13
img

Parodoje pristatomi trijų didžiųjų Azijos šalių taikaus gyvenimo ir jį labai dažnai nutraukdavusių karų epizodai bei juos menantys ginklai. Taika ir karas, du visiškai skirtingi reiškiniai, tačiau istorijos tėkmėje jie visuomet žengė šalia vienas kito. Tai puikiai parodo Kinijos, Japonijos ir Indijos praeities pavyzdžiai, vaizdingai atskleidžia tenykščių menininkų kūriniai. Juose matome kasdienius darbus atliekančius nekilmingus žmones, svarbius reikalus sprendžiančius ar damų ir dvariškių apsuptyje besiilsinčius kilminguosius. Vėliau tie patys žmonės apsivelka šarvus, apsiginkluoja, ir pėsti ar raiti stoja į mūšį, vildamiesi pasiekti pergalę ir taiką. Kai kurie iš parodoje eksponuojamų XVI–XIX a. ginklų yra įsigyti pastaraisiais metais, tad eksponuojami pirmą kartą. Pažvelgę į juos matome ne vien kovos ir medžioklės įrankius, bet ir nagingų meistrų sukurtus meno kūrinius. Šie iš skirtingų Azijos kraštų kilę ginklai puikiai atskleidžia juos naudojusių tautų karybos ypatumus, tradicijas ir meninį skonį.

null
Atidaryta paroda "Kareivio dienos"
2017-07-11
img

2017 m. liepos 4 d. atidaryta nauja paroda „Kareivio dienos“, skirta šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Parodoje galima ne tik pasidaryti maskuojamąjį grimą, nusifotografuoti, bet ir įeiti į kareivio palapinę, kurioje esančiame interaktyviame ekrane galite pamatyti vaizdo įrašus iš tikro šauktinių gyvenimo bei vaikų klausimus Lietuvos kariams.

 

null
„XIX a. II p. – XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“
2017-04-19
img

Vytauto Didžiojo karo muziejuje jūsų laukia Lietuvos dailės muziejaus kilnojamoji paroda apie XIX-XX a. Lietuvos valstybės gyvenimą. Politika, kultūra, mokslas, visuomenės elitas ir jo aplinka – viskas vienoje parodoje!

null
Vienos vitrinos paroda "Apdovanojimas už narsą"
2017-04-19
img

Vienos vitrinos paroda „Apdovanojimas už narsą“ skiriama Lietuvos Respublikos kariniam apdovanojimui – Vyčio Kryžiui. Šio apdovanojimo istorija prasidėjo 1919 m. gegužės 18 d., kada kariuomenės vadas gen. Silvestras Žukauskas paskelbė įsakymą, kuriuo nešiojimui sagos kilpelėje išduodamas ordino kaspinėlis. Vėliau apdovanotųjų sąrašai buvo tvirtinami Prezidento aktu. Kaspinėlis buvo dviejų spalvų – raudonos ir juodos.

null
Nuotraukų albumai pasakoja savo ir Lietuvos kariuomenės istoriją
2016-11-30
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia pamatyti naują vienos vitrinos parodą „Nuotraukų albumai pasakoja savo ir Lietuvos kariuomenės istoriją“.

null
Atidaryta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“
2016-11-24
img

2016 m. lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės dienos proga Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“. Paveikslų, kurie yra ikonografiniai šaltiniai, vaizdai ir spalvų gama padeda išvysti aiškesnę istorinės patirties reikšmę, kokia brangi yra valstybės laisvė ir kokie svarbūs yra mūsų kariai.

 

null
Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų
2016-08-10
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus liepos 6 dieną lankytojams pristatė parodą „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų", skirtą Dvarų kultūros metams paminėti. Ši paroda yra kasmetinio projekto „Lietuvos muziejų kelias" dalis, kuri 2016-aisiais tyrinėja dvarus ir jų istoriją.

null
Nauja vienos vitrinos paroda supažindina su Veršvų kapinyno archeologija
2016-07-08
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia pamatyti naują vienos vitrinos parodą „Protėviai apie save. Veršvų kapinynas". Ją parengė muziejaus Archeologijos rinkinio kolekcijų saugotojai. Parodoje - radiniai iš Kauno regione esančio Veršvų kapinyno.

null
„Tas laisvės nevertas, kas negina jos" paroda jau ir virtualioje erdvėje
2016-04-20
img

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 25-mečiui sukurta stacionari paroda „Tas laisvės nevertas, kas negina jos" jau pasiekiama ir virtualioje erdvėje. Taip pat galima užsisakyti ir kilnojamą šios parodos versiją (Tel.: (8 37) 222 847 arba el. paštu [email protected])

 

null
Paroda „VDKM – 95 m.“ – jubiliejui paminėti
2016-04-18
img

Balandžio 15 d., švenčiant Vytauto Didžiojo karo muziejaus 95-ąjį gimtadienį, pristatyta stacionari paroda „VDKM - 95 m." Joje galima susipažinti su keturiais pagrindiniais muziejaus gyvenimo laikotarpiais ir pamatyti niekur nerodytų eksponatų.

null

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media