Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Atidaryta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“

2016-11-24
image

 

2016 m. lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės dienos proga Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1918-1920) atspindžiai tapyboje“. Paveikslų, kurie yra ikonografiniai šaltiniai, vaizdai ir spalvų gama padeda išvysti aiškesnę istorinės patirties reikšmę, kokia brangi yra valstybės laisvė ir kokie svarbūs yra mūsų kariai.

 

Autentiškos dailės parodoje pristatomi Nepriklausomybės kovų epizodai ir išskiriamos trys teminės grupės – pėstininkai, kavalerija ir artilerija. Žvelgiant į paveikslus galima matyti, kokias uniformas dėvėjo kariai ir kokius ginklus bei ekipuotės elementus naudojo. Informatyvūs yra ir kiti eksponatai: vokiški karabinai „Mauser“, jų šoviniai ir šovininės, vokiškas plieninis šalmas – pėstininko ir artileristo atributas, lauko artilerijos teleskopas, kuris buvo neatskiriama ekipuotės dalis, pabūklų sviediniai.

 

Taip pat renginyje žurnalistas Vilius Kavaliauskas pristatė savo knygą „Lietuvos karžygiai“ ir joje minimą Nepriklausomybės kovų didvyrį, archeologą Petrą Tarasenką.

 

Artūro Užgalio nuotraukose – parodos akimirkos.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media