Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Parodos

Kauno karo istorijos klubo veiklos 25-ečiui skirta paroda
2014-10-27
img

Kauno karo istorijos klubas gimė 1989 m. kaip ilgai nešiotas ir brandintas dalies Valstybinio istorijos (dabar Vytauto Didžiojo karo) muziejaus darbuotojų ir to laikotarpio kūdikis. Puoselėti ir skleisti Lietuvos kariuomenės materialųjį ir dvasinį palikimą, tradicijas, įamžinti žuvusių karių atminimą, autentiškoje atmosferoje atkuriant istorinius įvykius, buvo originali idėja. Tai ne tik pirmasis tokio profilio klubas Lietuvoje, bet ir rekonstrukcinio judėjimo, šiuo metu jau įgavusio ganą platų mastą, pradžia.

 

null
Oršos mūšiui – 500
2014-10-15
img

Kviečiame į parodą „Oršos mūšiui - 500"

Šiemet minime 500-ąsias Oršos mūšio metines.  1514 metais, rugsėjo 8 dieną, 5 km į rytus nuo Oršos (šiaurės rytų Baltarusija) įvykusiame mūšyje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė  ir Lenkijos karalystės daliniai nugalėjo Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenę. Tai buvo įspūdinga pergalė, užimanti deramą vietą šalia Žalgirio ir Salaspilio mūšių pergalių.

 

null
Šiltai lankytojų sutikta paroda „Apuolės gynyba 854
2014-07-04
img

Liepos 3 d., Vytauto Didžiojo karo muziejuje (VDKM) pristatyta paroda „Apuolės gynyba 854".Parodos organizatoriai Dailininkė Rasa Gumbrevičienė. Parodoje eksponuojami Apuolės piliakalnio ir kuršių kapinynų radiniai, ginklai, buities reikmenys, papuošalai. Puikią atmosferą ir nuotaiką padovanojo karinę dainą „Kilkim, broliai, sakalais" atlikę metalo grupės „Perkūno sakmės" (arba „Thundertale") nariai Laurynas Baškys, Jonas Chockevičius, Artūras Šileikis/Šilas.

null
Kviečiame į archeologijos paroda „Apuolės gynyba 854“
2014-06-30
img

2014 m. liepos 3 d., ketvirtadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma archeologijos paroda „Apuolės gynyba 854“, skirta paminėti pirmą tikrą Lietuvos istorijos datą ir pirmą baltų vietovardį (Apullia), aprašytus Rimberto veikale IX a.

null
Apuolės gynėjų kova 854 metais
2014-06-30
img

Su vikingais baltų gentys tiesiogiai susidūrė VII a., kai šie Grobinioje, o vėliau ir kitose pajūrio vietose įkūrė prekybines faktorijas. IX a. Baltijos jūros baseine išsiskyrė penki prekybos ir amatų centrai. Prūsų žemėse žinomi Truso ir Viskiautai, kuršių – Apuolė, Grobinia, Daugmalė. Vikingai ne tik prekiavo, bet ir kariavo, plėšikavo kuršių, sembų ir prūsų genčių žemėse Apie 873 metus rašytoje kronikoje „Šv. Anskarijaus gyvenimas“ Brėmeno archivyskupas Rimbertas paliko žinių apie, didelius vikingų žygius į Kuršą. Ypač plačiai jis aprašė švedų ir Apuolės gynėjų kovą 854 metais. Šis įvykis yra labai svarbus, nes Apuolė – pirma Lietuvos vietovė su pirma tikra istorijos data paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Šiais metais sukanka 1160 metų nuo šio svarbaus įvykio.

null
Atidaryta paroda skirta Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui „Lietuva – NATO narė“
2014-06-27
img

2014 m. birželio 26 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (VDKM) atidaryta Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui skirta paroda „Lietuva – NATO narė“, supažindinanti su Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir misijose Lietuvai siekiant narystės NATO (1994–2004) ir jau tapus gynybinio aljanso nare (2004–2014). Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji tarptautinėse taikos palaikymo misijose ir operacijose kariai. Žuvusiems Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos mokiniai Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje padėjo gėlių prie Laisvės paminklo. Parodos atidarymo metu išgirdome daug įdomių kalbų ir prisiminimų iš karių, atlikusių tarnybą tarptautinėse taikos palaikymo misijose.

null
Kviečiame į parodos „Lietuva – NATO narė" atidarymą
2014-06-17
img

Birželio 26 d., ketvirtadienį, 15 val. Parodų salėje (II a.) įvyks Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui skirtos parodos „Lietuva – NATO narė“ atidarymas. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus parengta paroda skirta norintiems geriau susipažinti su Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir misijose Lietuvai siekiant narystės NATO (1994–2004) ir jau tapus gynybinio aljanso nare (2004–2014).

null
Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta paroda „Lietuvos garbei"
2014-06-17
img

Birželio 17 – rugpjūčio 2 dienomis parodą „Lietuvos garbei“, skirtą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti. Parodą parengė trys atminties institucijos – Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Lietuvos technikos biblioteka. S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą lėktuvu „Lituanica“ 1933 m. liepos 15–17 d. – vienas svarbiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje, išgarsinęs Lietuvos vardą pasaulyje.

null
Pristatyta kilnojamoji paroda „Su ANBO aplink Europą”
2014-06-16
img

2014 m. birželio viduryje, minint 80-tąsias ANBO IV eskadrilės skrydžio aplink Europą metines (1934 m. birželio 25–liepos 19 d.), Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta Karybos istorijos (1795–1940) skyriaus vedėjos Dalės Naujalienės parengta kilnojamoji paroda „Su ANBO aplink Europą”. Parodos dailininkė Rasa Gumbrevičienė.

null
Muziejuje atidaryta paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė 1794 m. sukilime“
2014-03-28
img

Minint 1794 m. sukilimo 220-ąsias metines, Europos regioninės plėtros fondo lėšomis rekonstruotoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodų salėje atidaryta paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė 1794 m. sukilime“. Paroda supažindina visuomenę su XVIII a. pabaigoje Abiejų Tautų Respublikoje vykusiais politiniais ir visuomeniniais pokyčiais, LDK kariuomenės istorija (ginkluote, uniformomis), 1794 m. sukilimo priežastimis, eiga, pasekmėmis, XVIII a. LDK įvairių kariuomenės rūšių karių piešiniais, ikonografine medžiaga ir kt. Taip pat eksponuojami 1794 m. sukilimo vadų T. Kosciuškos, J. Jasinskio, L. Gucevičiaus, M. K. Oginskio ir paskutinio Abiejų Tautų Respublikos karaliaus S. A. Poniatovskio portretai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media