Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Renginiai

Muziejuje pristatytas Povilo Dogelio dienoraštis
2017-10-10
img

Kunigas Povilas Dogelis beveik kasdien rašė dienoraštį, kuriame fiksavo ne tik sužinotas naujienas, bet ir svarbesnius laiškus, dokumentus ir straipsnius. Dėl tokių naujienų, ypatingai pasirodžiusių pogrindyje politinės opozicijos pastangomis, P. Dogelio dienoraštis yra ypatingas šio žanro istorijos šaltinis. Jis atspindi 1930-1949 metų politinius įvykius, teikia reikšmingų žinių apie Kauno kasdienį gyvenimą ir visuomenės nuotaikas. Dienoraštis publikuojamas su komentarais, įvade apžvelgiama P. Dogelio biografija ir visuomeninė veikla, aptariama dienoraščio rankraščių istorija ir jo publikavimo principai.

null
Karo muziejuje pristatytos unikalios Lietuvos karių skulptūrėlės
2017-10-09
img

2017 m. spalio 5 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje vyko diskusija-pristatymas „Lietuvos kario aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos“.

null
Pristatyta vienos vitrinos paroda "Būkim pažįstami..."
2017-10-06
img

Vizitinės kortelės ištakos siekia XVII a. pradžią, kai jau buvo įsibėgėjusi industrinė revoliucija. Atsirado konkurencija tarp pramonininkų, vėliau – tarp smulkiųjų verslininkų bei amatininkų. Jiems reikėjo kažkokiu būdu save pristatyti. Taip Anglijos verslininkai sugalvojo pasigaminti nedideles medžio korteles su verslui charakteringa iliustracija, kortelėje nurodydavo ir adresą.

null
Tarnyba karo aviacijoje? Kodėl gi ne!
2017-09-21
img

Rugsėjo 21 d., įvyko susitikimas iš ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės!”. Šį kartą į susitikimą pakvietė Karinių oro pajėgų kariai.

null
Tarnyba karo aviacijoje? Kodėl gi ne!
2017-09-14
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus tęsia susitikimų ciklą „Susipažinkite – karinės specialybės“! Šį kartą kviečiame iš arčiau pažvelgti į Karinių oro pajėgų karių kasdienybę. Išgirsite pasakojimus apie tarnybą karo aviacijoje, sužinosite įdomiausias detales apie tarnybą tarptautinėje operacijoje Kandahare, Pietų Afganistane. Renginio svečiai taip pat papasakos koks buvo Lietuvos karių sąlytis su talibais, 50°C karščiu, apie išgyventas smėlio audras ir neregėtą ledų krušą bei ką reiškia afgano pasiūlytas arbatos puodelių skaičius. Kariai patvirtins koks svarbus komandinis darbas ir tam tikrų įgūdžių žinojimas, kurie reikalingi gelbstint kolegų gyvybę. Išgirdę pasakojimus galėsite apžiūrėti Lietuvos karo aviacijos  uniformą (1931 –1940) ir dabartinių Lietuvos bei Danijos karinių oro pajėgų uniformų pavyzdžius.

null
Atidaryta paroda „Kareivio dienos“
2017-07-04
img

 

Visais laikais tarnauti savo šaliai buvo garbė, o vilkėti kario uniformą svajojo kiekvienas jaunuolis. Tarnybą kariuomenėje atlikęs vyras lengviau įsidarbindavo, sustiprėdavo fiziškai, įgaudavo pasitikėjimo, o tarnyboje patirti nuotykiai ir įspūdžiai ilgam likdavo atmintyje. Nauja paroda „Kareivio dienos“ skiriama šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Liepos 4 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Kareivio dienos“.

 

null
Knygos „Šiapus ir anapus kordono“ pristatymas
2017-05-25
img

Norite išgirsti pasakojimą apie visiškai slaptus įvykius? Birželio 1 d., 15.30 val. atvykite į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur bus pristatoma Dariaus Juodžio knyga „Šiapus ir anapus kordono: sovietų saugumo veikla prieš lietuvių išeiviją 1945 – 1991 m.”.

null
Įvyko susitikimas „Karo medikai be sienų“
2017-05-08
img

Gegužės 11 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko antrasis ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės“ susitikimas. Šį kartą apie darbe pasitaikančius iššūkius pasakojo Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai.

null
Knygos „Trispalvio erelio skrydis“ pristatymas
2017-04-25
img

„Kai pasiekėme bazę, saulė buvo jau arti horizonto, bet žavėjo gana šiltas lapkričio vakaras. Šnervės traukė sausą ir dulkių bei keistų kvapų prisodrintą afganistanietišką orą, pripildytą karinei bazei būdingo triukšmo – generatorių ir variklių gausmo. Štai taip prasidėjo pažintis su Afganistanu…“.

Norite išgirsti daugiau? Jau gegužės 4 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vienas iš pirmųjų atkurtos Lietuvos kariuomenės savanorių Ernestas Kuckailis papasakos apie Afganistane užklupusius išgyvenimus, kasdienybę, tvyrančią atmosferą ir pavojus.

null
"Vienybė - mūsų ginklas"!
2017-03-28
img

Kovo 23 d. Muziejuje vyko renginys „Vienybė – mūsų ginklas“. Renginio žinutė: nesvarbu, kokia mūsų kilmė: visi mes mylime ir kuriame Lietuvą, kuri nuo seno buvo atvira ir daugiatautė valstybė, o ją visada puošė ir stiprino čia šaknis įleidę įvairių tautų žmonės. Visų Lietuvoje gyvenančių tautų tikslas yra vienas – saugi ir klestinti valstybė. Renginio metu Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorius Dainius Babilas pasakojo apie šiuo metu Kaune gyvenančias tautines mažumas, istorikas Arvydas Pociūnas pažymėjo Kaune gyvenančių tautinių mažumų indėlį į šalies istoriją, o Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Šafranavičius pristatė Lietuvos totorių indėlį į karybos istoriją. Renginio dalyviai turėjo galimybę išvysti Kauno armėnų bendruomenės jaunimo dainų ir šokių ansamblio „Hayrenik“ ir Kauno rusų kultūros centro „Mokslas–Šviesa“ vokalinio ansamblio „Ruskaja pesnia“ pasirodymus.

null
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media