Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Muziejus minėjo Lietuvos kariuomenės dieną

2017-11-24
image

Šiais metais suėjo 99-eri metai, kai buvo atkurta Lietuvos kariuomenė. 1918 m. lapkričio 23 dieną tuometinis krašto apsaugos ministras Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė yra to laikmečio kariuomenės tradicijų tęsėja, o šiandieninė, lapkričio 23 diena, laikoma oficialia kariuomenės atkūrimo diena.

Iškilmingas minėjimas Muziejaus Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje prasidėjo Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Po ceremonijos ir sveikinimo žodžių prisiekė bazinio kario savanorio įgūdžių kurso 56-oji laida. Prisiekiantiems kariams ši diena ypatinga, nes kiekvieno kario tarnybos eigoje labai svarbus yra priesaikos Lietuvos Respublikai momentas. Kariai prisiekė ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdami jėgų bei gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Pasibaigus priesaikos ceremonijai visi susirinko į Nepriklausomybės aikštę.

 

Įrengtoje ekspozicijoje Muziejus pristatė XX a. ginkluotę ir ekipuotę. Žmonės ne tik galėjo į rankas paimti ginklus, tačiau taip pat juos ir užtaisyti. Toks karo istorijos ir šiuolaikinės kariuomenės sujungimas yra svarbus kariuomenės pažinimui.


Vakare, pasibaigus ceremonijoms, Muziejuje atidaryta Ukrainos savanorių bataliono „Donbas-Ukraina“ kario Jurijaus Veličko nuotraukų paroda „Gyvenimas ant nulinės ribos“. Šių metų pradžioje paroda buvo pristatyta Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lapkričio 23 d. ji pirmą kartą atkeliavo į Kauną, Vytauto Didžiojo karo muziejų.

J. Veličko – pripažintas Ukrainos karo fotokorespondentų bendruomenės narys, Ukrainos gynybos ministerijos surengto nacionalinio konkurso laureatas. Tačiau pirmiausia jis – vienas iš „nulio“ gyventojų, savas tarp karių, stabdantis jų gyvenimo akimirkas, ieškantis jose šviesos ir atnešantis tiems, kurie dabar gyvena taikoje. Parodos atidaryme dalyvavo fotografijų autorius J. Veličko ir politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.


Galiausiai Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas baigėsi Žalgirio arenoje, kurioje susirinkusiems Žalgirio fanams buvo pristatytos edukacinės programos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media