Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Renginiai

Muziejuje vyko karių „Protų mūšis“
2017-11-22
img

Lapkričio 21 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karinių vienetų karių protų mūšis. Protmūšis buvo skirtas atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenės 99-mečiui paminėti ir sutraukė net 11 karių komandų!

null
Muziejaus darbuotojai dalyvavo atvirų durų dienoje!
2017-11-22
img

Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai prisijungė prie Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamos atvirų durų dienos. Dalyviai turėjo progą susipažinti su Nepriklausomybės kovų ginklų ekspozicija, paimti į rankas ginklus ir juos užtaisyti.

null
Muziejuje įvyko karinės-patriotinės dainos konkursas!
2017-11-17
img

Lapkričio 15 d. 13 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko tradicinis Kauno miesto ir rajono švietimo įstaigų 8–12 klasių mokinių karinės-patriotinės dainos konkursas, skirtas Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-osioms metinėms paminėti. Patriotinių dainų melodijos, dalyvių gausa, nuostabūs balsai ir pačios lyriškiausios dainos suskambo naujai.

null
Muziejuje pristatytas Povilo Dogelio dienoraštis
2017-10-10
img

Kunigas Povilas Dogelis beveik kasdien rašė dienoraštį, kuriame fiksavo ne tik sužinotas naujienas, bet ir svarbesnius laiškus, dokumentus ir straipsnius. Dėl tokių naujienų, ypatingai pasirodžiusių pogrindyje politinės opozicijos pastangomis, P. Dogelio dienoraštis yra ypatingas šio žanro istorijos šaltinis. Jis atspindi 1930-1949 metų politinius įvykius, teikia reikšmingų žinių apie Kauno kasdienį gyvenimą ir visuomenės nuotaikas. Dienoraštis publikuojamas su komentarais, įvade apžvelgiama P. Dogelio biografija ir visuomeninė veikla, aptariama dienoraščio rankraščių istorija ir jo publikavimo principai.

null
Karo muziejuje pristatytos unikalios Lietuvos karių skulptūrėlės
2017-10-09
img

2017 m. spalio 5 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Parodų salėje vyko diskusija-pristatymas „Lietuvos kario aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos“.

null
Pristatyta vienos vitrinos paroda "Būkim pažįstami..."
2017-10-06
img

Vizitinės kortelės ištakos siekia XVII a. pradžią, kai jau buvo įsibėgėjusi industrinė revoliucija. Atsirado konkurencija tarp pramonininkų, vėliau – tarp smulkiųjų verslininkų bei amatininkų. Jiems reikėjo kažkokiu būdu save pristatyti. Taip Anglijos verslininkai sugalvojo pasigaminti nedideles medžio korteles su verslui charakteringa iliustracija, kortelėje nurodydavo ir adresą.

null
Tarnyba karo aviacijoje? Kodėl gi ne!
2017-09-21
img

Rugsėjo 21 d., įvyko susitikimas iš ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės!”. Šį kartą į susitikimą pakvietė Karinių oro pajėgų kariai.

null
Tarnyba karo aviacijoje? Kodėl gi ne!
2017-09-14
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus tęsia susitikimų ciklą „Susipažinkite – karinės specialybės“! Šį kartą kviečiame iš arčiau pažvelgti į Karinių oro pajėgų karių kasdienybę. Išgirsite pasakojimus apie tarnybą karo aviacijoje, sužinosite įdomiausias detales apie tarnybą tarptautinėje operacijoje Kandahare, Pietų Afganistane. Renginio svečiai taip pat papasakos koks buvo Lietuvos karių sąlytis su talibais, 50°C karščiu, apie išgyventas smėlio audras ir neregėtą ledų krušą bei ką reiškia afgano pasiūlytas arbatos puodelių skaičius. Kariai patvirtins koks svarbus komandinis darbas ir tam tikrų įgūdžių žinojimas, kurie reikalingi gelbstint kolegų gyvybę. Išgirdę pasakojimus galėsite apžiūrėti Lietuvos karo aviacijos  uniformą (1931 –1940) ir dabartinių Lietuvos bei Danijos karinių oro pajėgų uniformų pavyzdžius.

null
Atidaryta paroda „Kareivio dienos“
2017-07-04
img

 

Visais laikais tarnauti savo šaliai buvo garbė, o vilkėti kario uniformą svajojo kiekvienas jaunuolis. Tarnybą kariuomenėje atlikęs vyras lengviau įsidarbindavo, sustiprėdavo fiziškai, įgaudavo pasitikėjimo, o tarnyboje patirti nuotykiai ir įspūdžiai ilgam likdavo atmintyje. Nauja paroda „Kareivio dienos“ skiriama šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Liepos 4 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Kareivio dienos“.

 

null
Knygos „Šiapus ir anapus kordono“ pristatymas
2017-05-25
img

Norite išgirsti pasakojimą apie visiškai slaptus įvykius? Birželio 1 d., 15.30 val. atvykite į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur bus pristatoma Dariaus Juodžio knyga „Šiapus ir anapus kordono: sovietų saugumo veikla prieš lietuvių išeiviją 1945 – 1991 m.”.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media