Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Renginiai

Įvyko susitikimas „Karo medikai be sienų“
2017-05-08
img

Gegužės 11 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko antrasis ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės“ susitikimas. Šį kartą apie darbe pasitaikančius iššūkius pasakojo Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai.

null
Knygos „Trispalvio erelio skrydis“ pristatymas
2017-04-25
img

„Kai pasiekėme bazę, saulė buvo jau arti horizonto, bet žavėjo gana šiltas lapkričio vakaras. Šnervės traukė sausą ir dulkių bei keistų kvapų prisodrintą afganistanietišką orą, pripildytą karinei bazei būdingo triukšmo – generatorių ir variklių gausmo. Štai taip prasidėjo pažintis su Afganistanu…“.

Norite išgirsti daugiau? Jau gegužės 4 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vienas iš pirmųjų atkurtos Lietuvos kariuomenės savanorių Ernestas Kuckailis papasakos apie Afganistane užklupusius išgyvenimus, kasdienybę, tvyrančią atmosferą ir pavojus.

null
"Vienybė - mūsų ginklas"!
2017-03-28
img

Kovo 23 d. Muziejuje vyko renginys „Vienybė – mūsų ginklas“. Renginio žinutė: nesvarbu, kokia mūsų kilmė: visi mes mylime ir kuriame Lietuvą, kuri nuo seno buvo atvira ir daugiatautė valstybė, o ją visada puošė ir stiprino čia šaknis įleidę įvairių tautų žmonės. Visų Lietuvoje gyvenančių tautų tikslas yra vienas – saugi ir klestinti valstybė. Renginio metu Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorius Dainius Babilas pasakojo apie šiuo metu Kaune gyvenančias tautines mažumas, istorikas Arvydas Pociūnas pažymėjo Kaune gyvenančių tautinių mažumų indėlį į šalies istoriją, o Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Šafranavičius pristatė Lietuvos totorių indėlį į karybos istoriją. Renginio dalyviai turėjo galimybę išvysti Kauno armėnų bendruomenės jaunimo dainų ir šokių ansamblio „Hayrenik“ ir Kauno rusų kultūros centro „Mokslas–Šviesa“ vokalinio ansamblio „Ruskaja pesnia“ pasirodymus.

null
Pokalbis "Įdomiausios eksponatų istorijos"!
2017-03-03
img

Kovo 1 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko pokalbis iš ciklo „Įdomios istorijos“. Renginio metu Vilija Sapjanskienė pasakojo apie senos ir garbingos Lietuvos didikų giminės Tiškevičių kolekciją.  Kilę iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rytinių rusiškų žemių bajorų giminės, jie aktyviai dalyvavo politiniame ir kariniame valstybės gyvenime: buvo vaivadomis, lauko etmonais, senatoriais, LDK raštininkais, iždininkais ir seniūnais. Tiškevičių kolekcija yra saugoma muziejuje. Be muziejuje saugomų kolekcijų, galima rasti ir įvairių eksponatų, slepiančių įdomiausias istorijas. Todėl antroje šių pokalbių dalyje istorikas A. Pociūnas atskleidė netikėčiausias eksponatų paslaptis.

null
Pristatyta knyga „Trijose žvalgybose, Lietuvos kavalerijos kapitono istorija“
2017-02-23
img

Vytauto Didžiojo karo muziejuje vasario 21 d. pristatyta Lietuvos istoriko, rašytojo ir diplomato Alfonso Eidinto knyga „Trijose žvalgybose. Lietuvos kavalerijos kapitono istorija". Tai knyga apie neeilinio Lietuvos kariuomenės karininko, Vokietijos ir JAV žvalgybos agento gyvenimą.

null
Atidaryta paroda "Išsaugota ateities kartoms"!
2017-02-17
img

Vasario 15 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Išsaugota ateities kartoms“. Parodoje pristatoma Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio, kolekcininko Zigfrido Jankausko daiktų ir meno kūrinių kolekcija. Parodą atidarė Muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas. Savo mintimis dalinosi ir pats kolekcininkas Z. Jankauskas.

null
Muziejuje vyko Kauno įgulos karių protmūšis
2016-11-18
img
Lapkričio 17 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karinių vienetų karių protmūšis, kuriame varžėsi net 12 komandų!
null
Vytauto Didžiojo karo muziejuje paminėta Gedulo ir vilties diena
2016-06-15
img

Birželio 14 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko renginys Gedulo ir vilties dienai paminėti. Minėjimo dalyvius rinktis kvietė skambėjęs Laisvės varpas. Didžiojoje salėje pasitiko Vytauto Didžiojo universiteto Kamerinis merginų choras. Chormeisteris doc. Viktoro Masevičiaus nuotaikingai pristatė kiekvieną choro dainą. Po koncerto apie savo tremties išgyvenimus kalbėjo Kauno vyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius.

null
Būrys mažųjų lankytojų šventė Vaikų gynimo dieną
2016-06-02
img

Trečiadienį, birželio 1-ąją, Kauno miesto centro daželius Vytauto Didžiojo karo muziejus kvietė minėti Tarptautinę Vaikų gynimo dieną. Šventėje vaikus džiugino istoriniais rūbais persirengę muziejininkai, piešinių parodėlė ir galybė žaidimų bei veiklų.

null
Gelgaudiškio ir Merkinės kultūriniai kraštovaizdžiai Vytauto Didžiojo karo muziejuje
2016-05-25
img

Tarpukariu iškilęs Vytauto Didžiojo karo muziejus puoselėja laisvės, tautiškumo ir tolerancijos idėjas Lietuvoje, o garsas apie jį pasiekia užsienio lietuvių bendruomenes visame pasaulyje. Tiesa, kartais ima atrodyti, kad žmonės Lietuvoje muziejais labiau domisi didžiuosiuose miestuose, o mažesnių miestelių ir kaimų gyventojai čia lankosi daug rečiau. Vytauto Didžiojo karo muziejus, norėdamas pritraukti daugiau lankytojų iš atokesnių Lietuvos regionų, prisijungė prie nacionalinio Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Naisių kaimo bendruomenės inicijuoto ir vykdomo projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė" Muziejus planuoja susitikimus su mažosiomis kultūros sostinėmis. Pirmasis susitikimas vyko gegužės 13 d. Į jį atvyko dviejų sostinių atstovai: Merkinės ir Gelgaudiškio.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media