Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtas karinis paradas bus repetuojamas aerodromuose

2018-11-08
image

Nors dalis Sausumos pajėgų karių šiuo metu treniruojasi pratybose “Geležinis vilkas 2018”, kariuomenė taip pat intensyviai rengiasi lapkričio 24 dieną Vilniuje įvyksiančiam paradui. Renginio išvakarėse pagrindinės repeticijos įvyks dviejuose šalies aerodromuose.

 

„Nuo seniausių laikų drausminga karių rikiuotė yra ir tinkamo karinio pasirengimo simbolis. Tai galioja ir XXI amžiuje - mūšio lauke kariniai daliniai taip pat privalo veikti darniai, kovos veiksmų sinchronizacijai yra skiriamas didžiulis dėmesys. Vieninga ir tvarkinga rikiuotė atspindi kariuomenės gebėjimą tinkamai veikti ir mūšio lauke. Į visas mums skiriamas užduotis žiūrime labai atsakingai, todėl pasirengimui ir treniruotėms skiriame labai didelį dėmesį“ – būsimąsias repeticijas komentavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Artėjančiame renginyje generolas vadovaus visai karių rikiuotei ir technikos paradui.

 

Numatoma, kad parade iš viso dalyvaus 1800 karių ir apie 70 karinės technikos vienetų. Šiuo metu savo daliniuose besiruošiantys kariai likus kelioms dienoms iki renginio susitiks Gaižiūnų ir Kyviškių aerodromuose, kuriuose repetuos bendrai. Galutinė repeticija numatoma lapkričio 23 dieną Vilniuje, renginio vietoje.

 

Iškilminga karių rikiuotė ir karinės technikos paradas vyks lapkričio 24 dieną 12 valandą Vilniuje, Konstitucijos prospekte.

 

Pastarąjį kartą toks karinis paradas su karine technika Vilniuje surengtas 2013 metais minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 95-ąsias metines. Tąkart paradas vyko Gedimino prospekte, o jame dalyvavo apie 500 Lietuvos ir sąjungininkų karių su karine technika.

   

Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 m. lapkričio 23 d. ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

 

Renginys Facebook‘e: https://www.facebook.com/events/278717686105320/  

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas kapitonas Gintautas Ciunis, mob. 8 618 26857, el. paštas gintautas.ciunis@mil.lt

 

srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

2018-11-11 11:33

Donatas

Būtų gerai, jei į kariuomenės aprųpinimą ginkluotę žiūrėtumėt taip rimtai, kaip į šią propagandinę akciją. Kiek kainuos ši piaro akcija? Ne geriau tas uz tas lesas uzpirkt papildomų bepiločių? Veikiat kaip CK propagandistai-gražiais renginiais dengiat realias problemas.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media