Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas 2018“ daugiau nei 1000 karinės technikos vienetų sėkmingai atliko taktinį žygį ir atvyko į poligoną

2018-11-07
image

Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard II“, Belgijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Piranha“, Nyderlandų kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „CV-90“, Lietuvos kariuomenės šarvuočiai „M113“, - tai tik dalis karinės technikos, tarptautinėms pratyboms „Geležinis Vilkas 2018“ civiliniais keliais atvykusios į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje.

 

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2018“ prasidėjo lapkričio 4 d. paskelbus mokomąjį aliarmą ir kariniams vienetams iš nuolatinių dislokacijos vietų išjudėjus į šalia esančius poligonus. Pratybos apims ne tik karines vietoves, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonus, bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkes.

 

Pratybų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą ir sąveika atliekant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.


Pirmąją pratybų savaitę padaliniai treniruosis veikti su papildomai pratyboms priskirtais padaliniais, antrąją savaitę vyks kompleksinės lauko pratybos, kuriose vienetai treniruosis „pajėgos prieš pajėgas“ principu. Taip pat bus atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.

 

Iš viso pratybose „Geležinis vilkas 2018“ dalyvauja apie 3,5 tūkst. karių iš keturiolikos šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Liuksemburgo karių, pratybose taip pat dalyvaus Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, JAV, Kanados, Slovėnijos ir Ukrainos kariai.

 

Pratybos „Geležinis Vilkas“ yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ pavaldžių Lietuvos  batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas. 

A. Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media