Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrio kariai atliko tanko „Leopard 2“ švarinimą

2017-04-21
image

Balandžio 20 dieną lauko taktinėse pratybose ABC kariai turėjo išskirtinę galimybę pirmą kartą Lietuvos istorijoje atlikti Lietuvoje dislokuoto tarptautinio bataliono  Vokietijos priešakinių pajėgų tanko „Leopard 2“ švarinimą.

 

„Bendrose pratybose su Vokietijos kariais turėjome unikalią progą pasitikrinti, kiek resursų, laiko reikia tanko švarinimui. Nors ABC kariai dirbti su švarinimo įranga treniruojasi ne pirmus metus, tačiau kiekvienais metais ABC būrį papildo nemažai naujų specialistų. Jiems tai buvo puikus būdas suformuoti ir įtvirtinti įgūdžius bei pasiruošti artėjančioms tarptautinėms pratyboms „Iron Wolf 2017“, kuriose planuojama ABC būrį integruoti į Vokietijos pajėgų priešakinį padalinį“ - sakė ABC būrio vadas vyr. ltn. Martynas Žukovas:

 

Šią ir kitą savaitę Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrys kartu su tarptautiniu batalionu dalyvauja bendrose lauko taktinėse pratybose, kurių tikslas ‒ gerinti tarpusavio sąveiką, pasidalinti patirtimi, patobulinti įgūdžius ir išmokti dirbti su daugiafunkcinės paskirties švarinimo konteineriais DECONTEIN 3000 GDS. Šie JVIB ABC turimi konteineriai yra vieninteliai Lietuvos ir Baltijos šalių  kariuomenėse. Pagrindinės kariams keliamos pratybų užduotys ‒ išskleisti konteinerius, paruošti juos darbui, atlikti pavojingų medžiagų iš objektų švarinimą ir, žinoma, tinkamai uždaryti švarinimo punktą.

 

***

Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė  nuo šių metų sausio pabaigos  Rukloje yra dislokuota atgrasymo ir gynybos tikslais. Jai vadovauja ir didžiąją dalį karių yra skyrusi Vokietija, karius ir techniką jai yra skyrusios Belgija ir Nyderlandai, gegužę prisijungs Norvegijos, o vasarą – Liuksemburgo kariai.

 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa ir trys keturios kovinės kuopos. Be to, bus suformuoti įvairūs kovinės paramos vienetai.

 

Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pavyzdžiui, iškilus grėsmei ar vykstant pratyboms, galės būti pastiprinta. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas.

 

NATO bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra pavaldi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“. Batalionui bus vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus rotuojama kas pusę metų.

 

NATO priešakinių pajėgų buvimas Lietuvoje – tai aiškus Aljanso solidarumo ir pasiryžimo ginti NATO teritoriją nuo bet kokio potencialaus agresoriaus demonstravimas.

 

NATO viršūnių sprendimu reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos karinius veiksmus tokios kovinės grupės taip pat dislokuojamos Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje. Joms vadovaus Jungtinė Karalystė, Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Visos keturios kovinės grupės bus pilnai dislokuotos iki 2017 metų birželio.

 

 

Kontaktinis asmuo - Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Viešųjų ryšių skyriaus specialistas eil. Mantautas Patašius, mob. tel. +370 651 69735.

 

M. Patašiaus nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media