Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policija minėjo 98-ąsias įkūrimo metines

2017-03-16
image

Lietuvos kariuomenės Karo policijos įkūrimo data laikoma 1919 m. kovo 15 d., kai Kauno karo komendantas subūrė Kauno milicijos kuopą, kurios paskirtis buvo padėti palaikyti tvarką mieste ir apskrityje. Karo policija veikė iki okupacijos pradžios 1940 m. ir buvo atkurta tik 1998 m. spalio 22 d. Lietuvos Respublikos Seime patvirtinus Karo policijos įstatymą. Šiais metais, kovo 15 d., Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Karo policija šventiškai paminėjo savo devyniasdešimt aštuntąsias įkūrimo metines.


Renginys prasidėjo karininko laipsnio įteikimo ceremonija. Karo policijos vadas plk. Gytis Kazokas iškilmingai įteikė keturiems karo policininkams pirmąjį karininko laipsnį. Jaunieji leitenantai prisiekė prieš savo tarnybos kolegas ir artimuosius ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.


Karo policijos vadas pasveikino visus karo policininkus su švente ir priminė renginio dalyviams Karo policijos atsiradimą, formavimą, jos ilgą vystymosi kelią, palygino 1919-ųjų metų Karo policiją su šiuolaikine. Užbaigdamas savo pristatymą, vadas padėkojo kariams už jų nuoširdų ir pasiaukojantį darbą, pabrėždamas, koks svarbus buvo Karo policijos vaidmuo visais Lietuvos kariuomenės laikotarpiais.


Jau tapo tradicija, minint Karo policijos įkūrimo metines, geriausiems karo policininkams įteikti garbės ženklą. Šiais metais šį išskirtinį Karo policijos apdovanojimą gavo Karo policijos vyr. puskarininkis vrš. Arūnas Daublys ir Kauno įgulos kuopininkas vrš. Linas Anužis. Taip pat šventės metu Karo policijos vadas nusipelniusiems kariams įteikė padėkas bei vardines dovanas ir linkėjo toliau garsinti Karo policiją, taip pat būti pavyzdžiu savo tarnybos draugams. Lietuvos kariuomenės vyresnysis kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, suteikdamas kariams palaiminimą, palinkėjo eiti doros keliu.


Renginio kviestinis svečias profesorius Valdas Rakutis paskaitoje apie Lietuvos kovas už nepriklausomybę priminė renginio svečiams su kokiais sunkumais teko susidurti lietuviams siekiant nepriklausomybės ir atsižvelgdamas į dabartinę Europos politinę situaciją paragino karius būti budriems, ryžtingiems savo sprendimais ir išlaikyti valstybės suverenitetą, gerbiant mūsų protėvių pastangas sukurti geresnę ateitį ateities kartoms.


Nuo neatmenamų laikų kariuomenės renginiai buvo siejami su orkestru, kuris dalinius išlydėdavo į mūšį, sutikdavo iš karo ar palydėdavo karius į paskutinę kelionę. Šio renginio metu Karo policiją maloniai sutiko pagerbti Lietuvos kariuomenės orkestras, kuris karo policininkų garbei atliko keletą kūrinių iš savo repertuaro.


Šventėje dalyvavę Lietuvos policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir karinių dalinių atstovai pasveikino Karo policiją su gražia švente, palinkėjo toliau tobulėti, bręsti ir atkakliai siekti savo tikslų.


Pranešimo ir nuotraukų autorius - Karo policijos viešųjų ryšių karininkas kpt. Pavelas Lukjanovas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media