Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Narsus Grifonas 2017" vertinamas šauktinių karinis pasirengimas

2017-04-19
image

Balandžio 18 d. Šiaulių mieste ir rajone bei Radviliškio rajone prasidėjo pratybos „Narsus Grifonas 2017", kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigada „Žemaitija". Šių mokymų tikslas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono vertinimas bei MPB „Žemaitija" treniravimas planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bendradarbiaujant su priskirtais ir kaimyniniais vienetais.

 

Ypatingas dėmesys pratybų metu bus skirtas LDK Kęstučio bataliono tarnybą atliekančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgytam pagrindiniam karinio pasirengimui įvertinti. Šiuo metu LDK Kęstučio batalione tarnauja beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Šios pratybos vainikuos 9 mėnesių trukmės karinę tarnybą. Beveik 100 karių šių pratybų metu treniruosis savo gimtuosiuose miestuose.

 

„Tokio mąsto pratybos mūsų brigadoje vyksta pirmąjį kartą, todėl klaidų, tikėtina, išvengti nepavyks, tačiau tai didelis žingsnis į priekį stiprinant Lietuvos saugumą", - sakė MPB „Žemaitija" vadas plk. Artūras Radvilas pratybų atidarymo ceremonijos metu.

 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ceremonijos metu dalinosi mintimis apie tai, kokia iš tiesų svarbi yra karių tarnyba ir pasiaukojimas. Meras palinkėjo kuo sėkmingesnių pratybų ir kad niekada netektų sukauptos patirties panaudoti realiame mūšyje.

 

Maloniai bendradarbiauti ir užmegzti draugiškus bei glaudžius ryšius sutiko ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras bei Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Tai labai svarbu siekiant parodyti visuomenei, kad Lietuvos kariuomenė skirta ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį, tačiau to nepavyks padaryti sėkmingai, jei nebus abipusės - kariuomenės ir civilių - pagalbos ir pasiryžimo vienam tikslui.

 

Pranešimo ir nuotraukų autorė - vyr. eil. Monika Zabinaitė, MPB „Žemaitija" civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresn. specialistė, KATT 60 951, el. p. [email protected] 60 951 +370 706 70 051 [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media