Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Stiprinamas Vokietijos ir Lietuvos Sausumos pajėgų bendradarbiavimas

2017-03-16
image
„Su 10-osios divizijos vadu aptarėme svarbiausius NATO priešakinio bataliono karinio rengimo, gyvenimo ir kitų rotacijų klausimus. Aiškiai juntamas vokiečių rimtas nusiteikimas stiprinti bendradarbiavimą, susieti rengimo ir gynybos planavimą, keistis patirtimi ir kitaip vystyti tarpusavio partnerystę." - po susitikimo kalbėjo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

Kovo 16 d. brg. gen. Valdemaras Rupšys susitiko su Vokietijos 10-osios divizijos vadu gen. mjr. Berndu Šiūtu (vok. - Bernd SCHÜTT) aptarti Lietuvos ir Vokietijos sausumos pajėgų bendradarbiavimo, NATO priešakinio bataliono Lietuvoje ir bendrų karinių pratybų organizavimo klausimus. Susitikimo metu aptartos galimybės pagal poreikį dislokuoti papildomus pajėgumus, bendro karinio rengimo planavimas kartu su „Geležinis vilkas" mechanizuotosios pėstininkų brigados vienetais, gyvenimo ir buities sąlygos.

„Labai gerą įspūdį paliko „Mūšis mieste" komplekso infrastruktūra, sieksime kuo daugiau treniruoti savo karius čia vykdant užduotis apgyvendintos vietovės sąlygomis. Taip pat esame labai dėkingi Lietuvos kariams už puikią priimančiosios šalies paramą ir sudarytas sąlygas čia įsikurti ir treniruotis. Treniruodamiesi Lietuvoje ne tik sustipriname NATO įsipareigojimus kolektyvinei gynybai, kartu įgauname ir labai daug patirties treniruodamiesi su Jūsų kariais, Jūsų gamtinėmis ir klimato sąlygomis." - kalbėjo gen. mjr. B. Šiūtas.

Vizito Lietuvoje metu divizijos vadas apsilankė priešakinio bataliono kareivinėse, maitinimo ir sporto patalpose, apžiūrėjo pagrindinius Lietuvos kariuomenės poligonus.

Taip pat su Sausumos pajėgų vadu susitiko ir antrosios NATO priešakinio bataliono rotacijos vadas plk. ltn. J. Gensleris (vok. J. Gensler). Susitikimo metu aptarta būsimosios rotacijos karinis rengimas, saugumo, drausmės ir kiti klausimai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media