Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Su pirmuoju oficialiu vizitu Lietuvoje lankysis aukščiausias Islandijos atstovas saugumo, gynybos ir kariniams reikalams A. Sigurjónssonas

2017-03-16
image

Kovo 17 d. Lietuvoje su pirmuoju oficialiu vizitu lankysis aukščiausias Islandijos atstovas saugumo, gynybos ir kariniams reikalams, prilygstantis šalies kariuomenės vadui - Islandijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktorius Arnóras Sigurjónssonas (Arnór Sigurjónsson).

 

Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos kariuomenės kanceliarijoje numatyti oficialūs svečio susitikimai su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais. Po jų Islandijos kariuomenės vadas vyks į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą, kur susitiks su šio štabo ir drauge įsikūrusio NATO pajėgų integravimo vieneto vadovybe ir jo atstovais.

 

Susitikimuose A. Sigurjónssonas bus supažindintas su saugumo situacija mūsų regione, informacinių grėsmių analize, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir jų vystymo planais. Taip pat bus diskutuojama apie dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo perspektyvas, NATO ir JAV atgrasymo ir gynybos stiprinimo priemonių įgyvendinimą Lietuvoje.

 

Lietuva ir Islandija gynybos ir saugumo srityje bendradarbiauja daugiašaliuose formatuose: NATO ir NB8 (aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas, angl. Nordic - Baltic 8). Stiprinant regioninį saugumą, Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, taip pat siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Šiaurės šalimis, įskaitant Islandiją, per praktinio karinio bendradarbiavimo formatą NORDEFCO (angl. Nordic Defence Cooporetion).

 

Islandija neturi savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau dalyvauja regiono saugumo aplinkos formavime, prisideda prie NATO operacijų finansiškai ir deleguodama civilinį personalą. Pažymėtina, kad 2005-2007 m. Islandija buvo skyrusi septynių asmenų Mobiliąją ryšio ir stebėjimo grupę tarnybai Afganistano Goro provincijoje, Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje. Be to, buvo skyrusi ir civilį specialistą vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdymui minėtoje provincijoje.

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

9.30-9.40 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25) vyks iškilminga svečio sutikimo ceremonija (galimybė fotografuoti, filmuoti, išankstinė registracija nebūtina).

 

Nuotraukos šaltinis: www.nato.int

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas, Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media