Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dar vienuolika Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių baigė aukštalipio kursus

2012-12-02
image

Lapkričio 26-30 dienomis vienuolika Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių lankė aukštalipio kursus.


Šis kursas buvo organizuotas specialiai kariams žvalgams, siekiant suteikti jiems galimybę treniruotis atlikti būtent su žvalgų užduočių specifika susijusias aukštalipio užduotis.


Pasižiūrėti, kaip sekasi šiuose kursuose besimokantiems bataliono kariams, ir dalyvauti egzamino vertinimo komisijoje paskutinę kursų dieną į mokyklą buvo nuvykęs bataliono štabo viršininkas majoras Giedrius Anglickis. „Tokie kursai yra labai naudingi ir bataliono žvalgams, ir specifines užduotis aukštyje vykdantiems rugsėjo mėnesį aukštalipio kursus čia baigusiems ryšininkams. Pagal bendradarbiavimo sutartį su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, tokios patirties įgijo jau nemažas skaičius bataliono karių" - sakė egzaminą stebėjęs bataliono štabo viršininkas.


Per šiuos aukštalipio kursus bataliono Žvalgybos būrio kariai išklausė teorines paskaitas ir vykdė praktines užduotis. Kurso pabaigoje visi kariai sėkmingai išlaikė privalomą egzaminą.


Šiuos mokymus jau trečią kartą šiais metais bataliono kariams organizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokykla.


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai aukštalipio kursuose dalyvavo pagal bendradarbiavimo planus, kuriuos šių metų vasario 1 d. pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas ir Vidaus tarnybos padalinių vadai. Bendradarbiavimo priemonių planai numato bendrų Lietuvos kariuomenės ir vidaus tarnybos padalinių pratybų, personalo mokymų ir kitų renginių organizavimą, taip pat numato atvejus, kai į pagalbą civilinėms institucijoms vykdant Taikos meto užduotis bus pasitelkiami ir Lietuvos kariuomenės vienetai.


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių įrengimą ir funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

Štabo bataliono informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media