Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Tvirta jungtis 2012“ Estijoje

2012-11-22
image
Šių metų lapkričio 16 dieną vienuolika Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) karių grįžo iš ilgiau nei mėnesį trukusių NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų „Tvirta jungtis 2012“ (angl. „Steadfast Juncture“), vykusių Estijos Amari oro pajėgų bazėje. PRISM kariai pratybų metu vykdė pratybų paramą ryšių ir informacinėmis sistemomis.
Pasirengimas šioms pratyboms vyko birželio mėnesį - Vokietijoje vykusiose pratybose „Tvirtas kobaltas" (angl. „Steadfast Cobalt") buvo testuojamos ryšių ir informacinių sistemų galimybės ir jų tarpusavio suderinamumas, jose dalyvavo aštuoni PRISM kariai.
Pratybos „Tvirta jungtis 2012" vyko dviem etapais. Pirmo etapo metu buvo tiesiami ryšių tinklai, tikrinami bendri ryšių ir informacinių sistemų pajėgumai bei informacinių sistemų patikimumas. PRISM kariai skleidė palydovinio ryšio terminalą, įrengė laidines komunikacijas, parengė darbui kompiuterinius tinklus bei įdiegė į tarnybines stotis reikiamą programinę įrangą. Iš viso ryšių ir informacinėmis sistemomis buvo aprūpinta apie 400 pratybų dalyvių darbo vietų. Antrojo pratybų etapo metu buvo vykdoma užduotis užtikrinti ryšių ir informacinių sistemų paramą NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) štabui.
Pratybų „Tvirta jungtis 2012" tikslas - įvertinti ir sertifikuoti NATO greitojo reagavimo pajėgų vadavietės gebėjimą vykdyti vadovavimo ir valdymo funkcijas daugiatautėms pajėgoms budėjimo 2013 m. metu.
Štabo bataliono PRISM kariai buvo išskirstyti į tarptautines komandas pagal atliekamų užduočių tipą ir vykdė užduotis palydovinio ryšio, kompiuterinių tinklų, informacinių sistemų administratorių ir kitose grupėse. Pratybų metu Lietuvos kariai tobulino profesinius įgūdžius dirbdami su ryšių ir informacinių sistemų įranga, naudojama NATO vadovavimo ir valdymo procesui remti bei vykdė savo tiesiogines užduotis 3-iojo NATO Ryšių bataliono sudėtyje, kuriam pagal operacinį pavaldumą priklauso PRISM ir kiti penki identiški kuopos dydžio kitų NATO šalių vienetai.
„Bataliono kariai tokiose pratybose įgauna svarbios darbo tarptautinėje aplinkoje patirties," - sakė pulkininkas leitenantas Gintaras Jurčiukonis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono vadas. - „Neabejoju, kad mūsų kariai įgyta patirtimi prisidės prie ryšių ir informacinių sistemų personalo rengimo ir panaudos sukauptą patirtį vykdydami užduotis Lietuvoje."
„Tvirta jungtis 2012" buvo pagrindinės šių metų pratybos, vainikavusios visą 2012 m. PRISM kovinio rengimo ir užduočių vykdymo laikotarpį.
Tokio masto pratybose PRISM kariai dalyvauja antrą kartą, 2011 m. panašios pratybos vyko Lietuvoje, Pabradės poligone.
Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio užduotis yra teikti vadovavimo ir valdymo proceso paramą ryšių ir informacinėmis sistemomis NATO laikinosioms - perdislokuojamosioms vadavietėms.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.


Štabo bataliono informacija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media