Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės dienos proga batalione vyko atvirų durų diena

2012-11-16
image

Lapkričio 15 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena, skirta Lietuvos kariuomenės dienai paminėti.

Nepabūgę itin žvarbaus oro, į šventę atvyko kone 600 vaikų, jų mokytojų, ugdytojų, tėvelių iš įvairių Vilniaus ugdymo įstaigų, tarp kurių - ilgamečiai bataliono bičiuliai iš Vilniaus ir Vėliučionių vaikų socializacijos centrų, trylika moksleivių atvyko net iš Anykščių rajono Viešintų pagrindinės mokyklos. Atvyko taip pat ir svečių iš bataliono kaimynystėje įsikūrusio Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto bei Visorių seniūnaitis ir Jeruzalės centro bendruomenės pirmininkas ponas Arimantas Račkauskas. Tiek daug jaunųjų kariuomenės bičiulių per vieną dieną batalione iki šiol dar nebuvo apsilankę. Svečių amžius - nuo kelerių metukų mažylių iki garbaus amžiaus mokytojų.

Supažindinti svečius su kariuomene ir savo tarnybos specifika, be bataliono karių, buvo pasirengę ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės bei Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 3-iojo sprogmenų neutralizavimo skyriaus kariai.

Renginio metu buvo demonstruojama karinė ginkluotė, karinė ir ryšių technika, buvo . Buvo galima atsisėsti už galingų transporto priemonių vairo, įlipti į sunkvežimį, apžiūrėti ir palaikyti rankose ginklą. Norintieji turėjo galimybę būti išpiešti maskuotei skirtais dažais, susipažinti su ekipuote ir sužinoti kariškos kuprinės turinį, pasiklausyti įspūdingų išminuotojų istorijų, apžiūrėti mokomąsias inžinierių priemones, užsidėti išminuotojo šalmą, pabandyti užsivilkti ar bent pakelti neperšaunamą liemenę, parungtyniauti sukarintose estafetėse. Daugelis nepraleido progos pabendrauti su kariais ir gauti atsakymus į visus į galvą šaunančius klausimus.

Ir vaikai, ir suaugusieji plojimais pasitiko ir palydėjo Garbės sargybos kuopos karių atliktą parodomąją defilė programą ir Lietuvos kariuomenės orkestro pasirodymą.

Svečių dėmesį visiškai prikaustė Garbės sargybos kuopos žvalgų demonstruota priešo patekimo į pasalą operacija su efektingais garso, ugnies ir dūmų efektais.

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodo elitinis XIV amžiaus karys, jo aprangą, ginklus ir skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales. Šventės dalyviai stebėjo XIV amžiaus karių, kuriuos įkūnijo Garbės sargybos kuopos kariai, dvikovas. Į dar ankstyvesnius viduramžius nukėlė gyvosios istorijos klubo „Varingis" nariai. Jie savo pasirodyme demonstravo X-XII amžiaus kovos vyrų aprangą, skydus, kovos įrankius ir susidūrimus su „priešais".

Kokia būtų viešnagė be vaišių, todėl viena iš smagiausių ir laukiamiausių programos dalių, ypač lapkričio viduryje keletą valandų prabuvus lauke, vadinamoji kareiviška košė ir saldi arbata, kurių buvo galima paskanauti didžiulėse prišildytose palapinėse.

Antrokas Jonas iš Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos džiaugėsi, kad šią dieną buvo išpildyti visi jo norai - vieną iš jų atspėjo net bataliono virėjai: vaišino Jono pačia mėgstamiausia koše - grikių su mėsa.

Su tėčiu į atvirų durų dieną atėjęs Eivydas konstatavo: „Labai skani košė, aš valgau, o mano tėtė nevalgo, nes jis laikosi dietos. O aš dar mažas, todėl nesilaikau jokios dietos".

Ir moksleiviai, ir mokytojai šventei pasibaigus negailėjo gražių žodžių organizatoriams: „Visų mokinių ir mokytojų vardu dėkoju už įdomų, įspūdingą, puikiai organizuotą renginį," - elektroninėje žinutėje rašo mokytoja Sonata Kiseliauskienė iš Vilniaus r. Pagirių gimnazijos. „Ačiū Jums už gražų reginį, nepaisant oro, visa kita buvo labai įdomu. Vaikų atsiliepimuose apie šaltį nieko nebuvo sakoma. Jiems buvo smagu," - sakė Filaretų pradinės mokyklos antrokus atlydėjusi Daiva Korolienė.

„Jau laukiame pavasario šventės, tikimės, kad ir vėl susitiksime pas jus per atvirų durų dieną" - atsisveikindamas kalbėjo ne vienas mokytojas.

Atvirų durų dienos šventės batalione vyksta du kartus per metus - minint Lietuvos kariuomenės dieną ir gegužės mėnesį, švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.


Gedimino štabo informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media