Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga batalione vyko atvirų durų diena

2013-11-08
image

Lapkričio 7 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena, skirta Lietuvos kariuomenės dienai.

Į šventę atvyko daugiau nei 500 vaikų, neskaičiuojant jų mokytojų, ugdytojų ir tėvelių iš įvairių Vilniaus ugdymo įstaigų, tarp kurių - ilgamečiai bataliono bičiuliai iš Vilniaus ir Vėliučionių vaikų socializacijos centrų.

Supažindinti svečius su kariuomene ir savo tarnybos specifika, be štabo bataliono karių, buvo pasirengę ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 3-iojo sprogmenų neutralizavimo skyriaus ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Renginio metu buvo demonstruojama karinė ginkluotė, technika, norintieji turėjo galimybę būti išpiešti maskuotei skirtais dažais, susipažinti su ekipuote ir sužinoti kariškos kuprinės turinį, pasiklausyti įspūdingų išminuotojų istorijų, apžiūrėti jų mokomąsias priemones, užsidėti išminuotojo šalmą, pabandyti užsivilkti ar bent pakelti neperšaunamą liemenę. Visiems didžiulį įspūdį paliko Specialiųjų operacijų pajėgų karių demonstruotos transporto priemonės ir ginklai. Aktyviai ir su dideliu entuziazmu vaikai dalyvavo sukarintose estafetėse. Daugelis vaikų ir suaugusiųjų nepraleido progos pabendrauti su kariais ir gauti atsakymus į visus į galvą šaunančius klausimus, taip pat įsiamžinti su jais nuotraukose.

Šiltais plojimais ir šūksniais buvo pasitiktos ir palydėtos Garbės sargybos kuopos karių ir Lietuvos kariuomenės orkestro atliktos parodomosios defilė programos. Vilniaus vaikų socializacijos centro merginos net skaičiavo, kiek žinomų dainų įpinta į orkestro grojamą populiarių melodijų pynę ir, kaip prasitarė vėliau, norėjusios dar ilgai klausytis ir žiūrėti virtuozišką karių su muzikos instrumentais žygiavimą.

Svečių dėmesį prikaustė ir Garbės sargybos kuopos žvalgų demonstruota pasala priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais.

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales. Į dar ankstyvesnius viduramžius nukėlė gyvosios istorijos klubo „Varingis" nariai. Jie savo pasirodyme demonstravo X-XII amžiaus kovos vyrų aprangą, kovos įrankius ir susidūrimus su „priešais".

Kokia būtų viešnagė be vaišių, todėl viena iš smagiausių ir laukiamiausių programos dalių, ypač keletą valandų prabuvus lauke, - vadinamoji kareiviška košė ir saldi arbata, kurių buvo galima paskanauti prišildytose palapinėse. „Jūsų košė žiauriai skani" - atviravo ne vienas.

Atvirų durų dienos šventės batalione vyksta du kartus per metus - minint Lietuvos kariuomenės dieną ir gegužės mėnesį, švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

Štabo bataliono informacija ir nuotraukos

2013-11-13 12:02

Toma

Vilniaus Sofijos Kavalevskajos vidurinės mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja už įdomų, turiningą, organizuotą Atvirų durų dieną. Stiprybės, ištvermės Jūsų atsakingame darbe. Mokyklos bendruomenės vardu Skyriaus vedėja
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media