Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas šventė 20-ąsias bataliono įkūrimo metines

2013-09-02
image

Rugpjūčio 29 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas šventė 20-ąsias bataliono įkūrimo metines.

   
Iškilmingoje rikiuotėje karius sveikino ir šventinius ministro ir kariuomenės vado linkėjimus kariams perdavė Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis. „Linkiu, kad bataliono vėliavoje įsiūti žodžiai „Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse" ir toliau skatintų garsinti Lietuvą ir jos kariuomenę, o istorinis paveldas suteiktų jums stiprybės net ir sunkiausiomis akimirkomis", - linkėjo brg. gen. Vilmantas Tamošaitis.

    

Šventinėje rikiuotėje taip pat dalyvavo pulkininkas Danas Mockūnas, Mokymo ir doktrinų valdybos vadas, pulkininkas leitenantas Rimas Venckus, vyriausiasis kariuomenės kapelionas, bataliono bičiuliai ir kaimynai - Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas, Visorių bendruomenės seniūnaitis Arimantas Račkauskas, kiti garbūs svečiai.

   

„Džiaugiuosi, kad ir vėl galiu su jumis susitikti. Garbingai ir iškilmingai vykdykite savo pareigas, kaip tą ir darėte iki šiol", - sveikinimo kalboje bataliono rikiuotės aikštėje sakė ilgametis bataliono bičiulis Vytautas Gipas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko viršilos Stasio Gipo sūnus, jau šešiolikti metai palaikantis ryšius su Štabo batalionu ir savo iniciatyvia prisidėjęs batalionui suteikiant teisę vadintis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino vardu bei kuriant bataliono muziejų.

   

Popietę kariai varžėsi sportinėse varžybose bataliono stadione. Net penkiolika komandų, tarp kurių ir KASP 8-osios rinktinės komanda, rungtyniavo kareiviško bato metimo, futbolo surištomis kojomis, tinklinio su palapinsiaustėmis ir vandens pripiltais balionais, baudų mėtymo su dujokaukėmis ir kitose nuotaikingose rungtyse. Finalinis šventės akcentas - iškilmingas didžiulio torto su bataliono logotipu supjaustymas kardu, ši misija tradiciškai buvo patikėta bataliono vadui pulkininkui leitenantui Dariui Adomaičiui, kuris pirmąjį torto gabalą skyrė vienintelei Lietuvos kariuomenėje kuopos vadei moteriai - bataliono Ryšių kuopos vadei kapitonei Jurgitai Savickaitei.

   

Bataliono diena minima tęsiant tarpukario Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko tradicijas: 1919 m. rugpjūčio 25-ąją Lietuvos kariuomenės sudėtyje pulkas iškovojo galutinę pergalę prieš bolševikus ties Zarasais, ir ši data tapo tradicine iškilminga pulko švente.

   

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas buvo įkurtas 1993 metų balandžio 5 d. ir tuomet vadinosi Atskiruoju komendantiniu batalionu. 1998 m. rugsėjo 11 d. batalionas pervadintas į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną, ir jam suteikta teisė perimti visas tarpukario Lietuvos didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 1-ojo pulko, pradėto formuoti 1918 m. lapkričio pirmomis dienomis, tradicijas ir atributiką. Šis pulkas pasižymėjo kovose su bolševikais ir lenkais, o 1939 m. pirmasis įžengė į Vilnių ir Gedimino pilies kalne iškėlė trispalvę.

   

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

    

Štabo bataliono informacija ir nuotraukos

 

Iškilmingos rikiuotės vaizdo medžiagą galima rasti čia:
http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/video_galerija/video_2_kalbomis/videoshow/737.html#view

Autorius - srž. sp. Lukas Kalvaitis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media