Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko jaunųjų šaulių stovykla

2013-10-31
image
Spalio 28-30 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - štabo batalionas) vyko Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių stovykla. Trisdešimt penki stovykloje dalyvavusieji jaunieji šauliai iš Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės turėjo galimybę tris savo mokyklinių atostogų dienas turiningai praleisti Lietuvos kariuomenėje. Daugiausia jaunųjų šaulių į šią stovyklą atvyko iš Ukmergės II šaulių kuopos ir Nepriklausomybės kovų kuopos iš Maišiagalos (Vilniaus r.).

Stovykloje jauniesiems šauliams organizuotas Jaunųjų šaulių I pakopos kursas. Kurso programoje - teoriniai ir praktiniai rikiuotės, taktikos, šaudybos ir ginklų, ryšių ir kiti užsiėmimai, kuriuos vedė štabo bataliono kariai instruktoriai. Stovyklos dalyviai taip pat susipažino su štabo bataliono istorija ir veikla, turėjo galimybę susitikti su Specialiųjų operacijų pajėgų kariais. Stovykloje jaunieji šauliai įgijo vadovavimo, pagerino darbo komandoje ir kitus įgūdžius. Daugumai jaunųjų šaulių ši stovykla yra pirmoji pažintis su kariuomene iš taip arti.

Stovyklos uždarymo rikiuotėje bataliono rikiuotės aikštėje išsirikiavusius jaunuosius šaulius pasveikino štabo bataliono vadas plk. ltn. Darius Adomaitis. Jis kiekvienam šauliui įteikė I pakopos jaunojo šaulio kurso baigimo pažymėjimą, o geriausia tapusią šių kursų dalyvę jaunąją šaulę Skaistę Mariją Skinulytę iš Dūkštų apdovanojo simboline atminimo dovana.

I pakopos jaunųjų šaulių kursai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione yra organizuojami dukart per metus moksleivių atostogų metu. Įvairūs kursai Lietuvos šaulių sąjungos nariams yra organizuojami ir kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Lietuvos šaulių sąjunga yra savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, savo veikla siekianti stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą telkiant Lietuvos Respublikos piliečius aktyviai prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo, taip pat ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus, drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę ir padėti nelaimės atveju kitiems.

Štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.
  
Štabo bataliono informacija ir nuotraukos
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media