Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai dalyvavo tarptautinėse ryšių ir informacinių sistemų pratybose

2013-09-27
image
Rugsėjo 9-26 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai dalyvavo tarptautinėse ryšių ir informacinių sistemų suderinamumo pratybose „Bendros pastangos 2013" (angl. „Combined Endeavor 2013").

Pratybų tikslas - įvertinti Lietuvos kariuomenės operacinio ir taktinio lygmenų ryšių ir informacinių sistemų (toliau - RIS) vienetų gebėjimą kartu su NATO ir kitais koalicijos partneriais efektyviai remti vadovavimą ir valdymą jungtinių karinių operacijų metu.

Štabo bataliono kariai pratybų uždavinius - pratybų laikotarpiu išskleisti ir sujungti pratybų tinklus pagal pratybų „Bendros pastangos 2013" RIS tinklus - vykdė štabo bataliono nuolatinėje dislokacijos vietoje Vilniuje ir pagrindinėje pratybų „Bendros pastangos 2013" vietoje Vokietijoje, Grafenvėro mieste. Pratybų metu buvo vykdomi funkciniai ir operaciniai RIS testavimai.

Tokio pobūdžio pratybomis siekiama didinti šalių dalyvių sistemų suderinamumą RIS srityje, kad šalys, sujungusios sistemas į vieną pasaulinį tinklą, galėtų jį naudoti planuojant ir koordinuojant humanitarinę pagalbą ir logistines operacijas, vykdant atsako į krizines situacijas operacijas, stichinių nelaimių metu ar ginantis nuo kibernetinių atakų.

Lietuvos kariuomenė tarptautinėse pratybose „Bendros pastangos" dalyvauja nuo 1996 metų. Jose įgyta patirtis panaudojama savarankiškai integruojant informacines technologijas ir telekomunikacijas vystant šiuolaikiškas ryšio ir informacines sistemas Lietuvos kariuomenėje.

Tarptautinės pratybos „Bendros pastangos" pirmą kartą buvo surengtos 1995 metais Štutgarte, Vokietijoje. Dauguma pratybose dalyvaujančių šalių stengiasi pasinaudoti šiomis pratybomis ir nustatyti šalyse naudojamų informacinių ir ryšių sistemų trūkumus, jas modernizuoti ir integruoti į kitas institucijas. Per šias pratybas įgyta patirtis taikoma atsako į krizines situacijas operacijose ir misijose.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

Štabo bataliono informacija
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media