Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai klausėsi pasakojimų apie „Misiją Sibiras“

2013-12-13
image

Gruodžio 13 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai klausėsi pranešimo pilietinio ugdymo tema apie projektą „Misija Sibiras". Savo įspūdžiais dalijosi du misijos dalyviai - 2012 metų ekspedicijoje dalyvavęs Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 1 sprogmenų neutralizavimo būrio vadas vyr. ltn. Kazimiras Bogdanas ir 2013 metų ekspedicijos dalyvė Neringa Aleksonytė.

    

Prelegentai pristatė projekto tikslus ir misiją, įtaigiai ir nuoširdžiai pasakojo apie kelionėse po lietuvių tremties vietas patirtus išgyvenimus ir nuotykius. Vyr. ltn. Kazimiras Bogdanas papasakojo apie ekspediciją į lietuvių tremties vietas Chakasijos Respublikoje Rytų Sibiro pietuose, Neringa Aleksonytė dalijosi įspūdžiais apie ekspediciją į Tiumenės sritį Vakarų Sibire.

   

Auditorija įdėmiai klausėsi nuoširdžių ir jautrių svečių pasakojimų apie tai, kaip šešiolikos jaunuolių grupės surasdavo ir sutvarkydavo visiškai sunykusias lietuvių palaidojimo vietas ir kapinaites, apie jaudinančius susitikimus su Sibire gyvenančiais lietuviais ir kitais ten sutiktais žmonėmis, apie savo asmeniškas patirtis tolimajame Sibire. „Tikrai žinau, kad su savo naujais bendražygiais liksim draugais visą likusį gyvenimą" - atvirai prisipažino vyr. ltn. K. Bogdanas. Jis taip pat kvietė bataliono karius dalyvauti šiame jaunimo projekte: „Kiekvienais metais ekspedicijose dalyvauja ir bent vienas Lietuvos kariuomenės karys, karys savanoris ar kariūnas, tad kviečiu balandžio - gegužės mėnesiais užpildyti anketą ir dalyvauti atrankiniame žygyje."

    

Kariai dėkojo svečiams už įdomius, informatyvius ir vertingus pranešimus, o keletas karių teigė susidomėję šiuo projektu ir esą pasiryžę bandyti dalyvauti atrankoje į 2014 metais vyksiančią ekspediciją.

      

„Misija Sibiras" - tai unikalus jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, pagal kurį yra organizuojamos kelionės į lietuvių tremties vietas, tremtinių kapų tvarkymai, susitikimai su Sibire gyvenančiais lietuviais. Pirmoji jaunimo ekspedicija į Sibirą pagal šį projektą vyko dar 2006 metais. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media