Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aktualijos

Vyko Baziniai jūreivių mokymai
2017-12-06
img

Lapkričio 27 d. – gruodžio 1 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Mokymo centro Specialistų rengimo skyrius organizavo Bazinius jūreivių mokymus, kuriuose dalyvavo neseniai Karinėse jūrų pajėgose tarnauti pradėję profesinės karo tarnybos kariai. Šių mokymų tikslas - suteikti visiems naujiems KJP PKT kariams bazines ir tarnybai būtinas standartines žinias ir taip sudaryti sąlygas kariams lengviau integruotis KJP padaliniuose.

null
Lietuvos karo laivas gavo itin aukštą tarptautinės komisijos įvertinimą
2017-11-20
img
Lapkričio 6–17 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Kuršis“ (M54) dalyvavo pilnoje NATO priešmininių laivų kovinio rengimo patikroje (angl. Mine countermeasure vessels Operational Sea Training (MOST)) Belgijoje, kurios metu buvo vertinama tiek paties laivo, tiek ir jo įgulos pasirengimas dalyvauti NATO junginiuose. Oficiali galutinė išvada – laivas ir jo įgula atitinka visus keliamus reikalavimus ir pasiruošę dalyvauti NATO laivų junginiuose. Laivas įvertintas „Very satisfactory“ balu ir tai yra vienas iš aukščiausių Lietuvos karo laivų gautų įvertinimų iš NATO.
null
Priešmininiame laive „Kuršis“ lankėsi Lietuvos ambasadorius Belgijoje
2017-11-11
img

Lapkričio 11 dieną Karinių jūrų pajėgų priešmininiame laive „Kuršis“ (M54) lankėsi Lietuvos ambasadorius Belgijoje Gediminas Varvuolis. Ambasadorius turėjo galimybę stebėti KULG mokymus, apžiūrėjo laivą, bendravo su įgulos nariais.

null
KJP kariai aukojo kraują
2017-10-26
img

"Neatlygintinai kraują duodavau ir anksčiau, manau, kad tai – kiekvieno pareiga. Gera žinoti, kad išgelbėjai kitam gyvybę“ – teigė Apsaugos kuopos nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos karys j. jrv. Justas Adomas. Jis, kaip ir kiti trisdešimt keturi Karinių jūrų pajėgų kariai, spalio 26 d. prisidėjo prie Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo organizuojamos neatlygintinos donorystės akcijos.

null
Patrulinių laivų vystymosi tendencijų analizė Klaipėdoje
2017-10-24
img

Spalio 23 - 25 d. Klaipėdoje vyksta tarptautinė konferencija „Patruliniai laivai ir korvetės“, kurioje dalyvauja kariuomenės ir civilinių įstaigų atstovai iš 6 valstybių. Konferencijos metu užsienio šalių atstovai pristato savo šalies patrulinių laivų vystymosi tendencijas, numatomos įrangos modernizavimo ar įsigijimo planus.

null
Karinių jūrų pajėgų vadas dalyvavo JAV karo laivyno Europoje ir Afrikoje bei NATO jungtinių pajėgų vadavietės vado pasikeitimo ceremonijoje Neapolyje
2017-10-20
img

Š. m. spalio 20 d. Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Arūnas Mockus dalyvavo JAV karo laivyno Europoje ir Afrikoje bei NATO jungtinių pajėgų vadavietės Neapolyje vado admirolas Džeimsas G. Foggo (James G. Foggo) pasikeitimo ceremonijoje. Renginys, į kurį susirinko aukščiausio lygio vadai, vyko Neapolyje (Italijoje).

null
Vyko baziniai jūreivių mokymai
2017-10-20
img

Spalio 16-20 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Mokymo centro Specialistų rengimo skyrius organizavo Bazinius jūreivių mokymus, kuriuose dalyvavo neseniai Karinėse jūrų pajėgose tarnauti pradėję profesinės karo tarnybos kariai.

null
Klaipėdoje – Baltijos jūros regiono šalių stebėjimo projekto susitikimas
2017-10-18
img

Spalio 17–18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe vyko Baltijos jūros regiono valstybių jūros stebėjimo projekto (angl. Sea Surveillance Co-operation Baltic Sea, SUCBAS) Koordinacinės grupės ir Valdybos susitikimas. Šiais metais projektui pirmininkauja Švedija.

null
Pirmosios medicininės pagalbos kursas ne tik jūrininkams
2017-10-18
img

Su įvairiomis sveikatai ir gyvybei pavojingomis situacijomis kiekvienas asmuo susiduria kone kasdien, o kario profesija – itin pavojinga. Kaip žinoma, gelbėjant sužeistuosius – brangi kiekviena minutė. Kiekvienas karys privalo gebėti suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Karinių jūrų pajėgų medicinos darbuotojai apmokė ir padėjo atnaujinti žinias KJP kariams ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojams.

null
Karinių jūrų pajėgų kariai dalyvavo bėgime ,,Gintarinė jūrmylė"
2017-10-14
img

Šį šeštadienį, spalio 14 d., Smiltynėje vyko jau septynioliktasis tarptautinis bėgimas „Gintarinės jūrmylė". Renginyje prie profesionalių sportininkų ir bėgimą mėgstančių paties įvairiausio amžiaus miestiečių bei miesto svečių savo noru prisidėjo ir Karinių jūrų pajėgų Apsaugos kuopos kariai bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Jaunesniųjų vadų kursų mokymų studentai. Kariai, pasirinkę įveikti trijų jūrmylių (apie 5,5 km) atstumą, bėgo vilkėdami karinę aprangą ir nešdami Karinių jūrų pajėgų vėliavą. Jie dėl prizinių vietų nekovojo, tačiau parodė komandinę dvasią palaikydami vieni kitus ir propaguodami sportą.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 88 89 90 |Pirmyn
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media