Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dvi moksleivių ekskursijos į Oro gynybos batalioną

2006-11-17

Šių metų lapkričio 15 dieną Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione visą dieną klegėjo jaunatviški balsai – dalinyje lankėsi net dvi moksleivių ekskursijos, panorusios susipažinti su bataliono karių tarnyba, gyvenimo ir buities sąlygomis.


Ryte į svečius atvyko per 60 Šiaulių Gegužių vidurinės mokyklos dvyliktų klasių moksleivių ir mokytojų. Svečiai buvo supažindinti su bataliono užduotimis, ginkluote, jie bendravo su privalomosios pradinės karo tarnybos kariais, stebėjosi, kad tokios puikios kareiviško gyvenimo sąlygos. Vėliau smalsūs moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti šaulių ginkluotės. Čia jų laukė maloni staigmena: bataliono kariai ne tik pasakojo apie ginkluotę, bet ir parodė, kaip reikia užmaskuoti karį, kurio nebūtų galima pastebėti natūralioje gamtoje. Kariška programa kariai nebaigė pasirodymo: ginklus jie pakeitė į gitaras, pagrojo ir padainavo keletą savo kūrybos dainų. Moksleiviai dar ilgai nenorėjo paleisti jiems patikusių muzikantų, ilgai fotografavosi, keitėsi telefonų numeriais...


Galiausiai Gegužių mokyklos atstovai buvo pakviesti į klasę, kur buvo apibendrinta visa ekskursija. O tada atėjo pietų laikas. Bataliono kariai pristatė moksleiviams sausą maisto davinį. Didžiai susidomėję svečiai stebėjo maisto virimo procesą, jį ragavo ir patys tokį pat maistą turėjo išsivirti lauko sąlygomis.


Išlydėti žavių dvyliktokių susirinko nemažai bataliono kareivėlių, o Gegužių mokyklos mokytojai panoro ateityje į batalioną atvežti ir žemesnių klasių mokinius.


Po pietų Oro gynybos batalioną aplankė Akmenės rajono Dabikinės specialiosios mokyklos 8–10 klasių moksleivių delegacija. Likimas nuskriaudė kai kuriuos šios mokyklos auklėtinius, taigi išvyka jiems į karinį dalinį tapo ilgam įsimintina švente. Jiems buvo surengta tokia pat ekskursija ir meninė programa, jie, kaip ir jų pirmtakai, taip pat ragavo maistą. Kariams paklausus, ar būtų norinčių kartu padainuoti, du egzotiškos išvaizdos mokinukai  kartu su bataliono kariais padainavo kelias dainas. Sužavėta puikaus gyvenimo kariniame dalinyje pristatymo, Dabikinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja įteikė kariams kelis moksleivių kūrybos darbelius, taip pat pasidžiaugė, kad jų auklėtiniai gavo daug gyvenimiškos patirties.


Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media