Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų kariai į ligoninę nuskraidino laive sunegalavusį žmogų

2012-12-18
image

 

Gruodžio 17 d. Lietuvos karinių oro pajėgų karinių oro pajėgų (KOP) paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio Mi-8 įgula į ligoninę pristatė laive sunegalavusį asmenį. Žmogaus gelbėjimo operacija prasidėjo po to, kai apie pusiaudienį Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras gavo pagalbos prašymą iš Baltijos jūroje esančio Lenkijos laivo „Herakles" apie tai, kad vienam įgulos nariui pasidarė bloga. Įvykio metu vilkikas nuo Klaipėdos buvo nutolęs 11,5 jūrmylių.

 

Jūrų gelbėjimo koordinacinis centrui koordinuojant gelbėjimo operaciją, ligonis KOP sraigtasparnio gervės pagalba buvo pakeltas nuo laivo ir nuskraidintas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę ir perduotas medikams.

 

Nemirsetoje budinti Karinių operacijų pajėgų Paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio įgula vadovaujama kapitono Eligijaus Rukšnaičio nuo pranešimo gavimo iki pakilimo į orą užtruko apie septynias minutes. Iš viso operacija vyko apie 50 minučių. Visoje Lietuvoje siaučiant pūgoms skrydžio sąlygos nebuvo palankios, nors vėjo greitis siekė tik 5 m/s.

 

KOP Paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai bet kuriuo metu yra pasiruošę padėti į nelaimę patekusiems žmonėms. Lietuvoje yra du postai (Kaune ir Nemirsetoje), kuriuose visą parą budi įgulos.

 

KOP informacija

KOP archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media