Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovą su sniegu kariniame aerodrome laimi kariai

2012-12-19
image

 

Žiema Lietuvoje ir Centrinėje Europoje  po truputi įsibėgėja išbandydama visus gausiu sniegu ir didėjančiu šalčiu, o praėjusį savaitgalį ji pateikė pirmą rimtesnį išbandymą - stiprias pūgas. Sinoptikų prognozėse jos jau buvo numatytos penktadienį, akcentuojant, kad stiprėjantis pietryčių vėjas pirmiausia sukels pustimą, vėliau pažemio pūgą, o šeštadienį ir sekmadienį pūgos buvo prognozuotos daugelyje šalies rajonų.

 

Pūgos neaplenkė ir Lietuvos kariuomenės Karinio oro pajėgų Aviacijos bazės, kurioje yra dislokuotas ir nuolatos budi NATO Greitojo reagavimo Oro policijos misijos kontingentas. Šiuo metu NATO Oro policijos misiją Baltijos šalių erdvėje vykdo Čekijos KOP kariai.  Tai yra viena iš priežasčių (nepaisant net į atšiauriausių meteorologinių sąlygų, gausių kritulių, pūgų) karininis aerodromas turi neperstojamai funkcionuoti 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę.

 

Gausus, pustomas stipraus vėjo sniegas yra didelis iššūkis Aviacijos bazės Operacijų palaikymo grupei, kurios sudėtyje esantys Aerodromo priežiūros eskadrilės kariai ir darbuotojai yra pagrindiniai kovotojai su sniegu.

 

   

 

Pasak Aerodromo priežiūros grandies vado št. srž. Gintauto Paliuko - sniegas nuo kilimo tupimo takų šalinamas vadovaujantis specialiu planu ir metodika. Viena iš pagrindinių taisyklių - sniegas valomas pavėjui. Pirmas automobilis su 6 metrų pločio peiliu nuo tako krašto viduriu link atmeta sniegą nuo pakraštyje esančių tako apšvietimo lempų. Po jo važiuoja automobilis su rotoriumi, kuris atmestą sniego pusnį, rotoriaus pagalba, meta sniegą tolyn už tako krašto ribų. Ši transporto priemonė įdomi tuo, kad turi dvi vairuotojo darbo vietas, viena - kai reikia pervažiuoti iš vienos vietos į kitą - vairuotojas sėdi įprastoje vietoje, ir antra - kai atliekamas sniego permėtimas, tada vairuotojas sėdi priešingoje pusėje, vairuoja darbiniu rėžimu. Automobilis atlikdamas savo funkciją važiuoja atbulomis. Dar viena transporto priemonė su besisukančia šluota nušluoja likusį sniegą. Taip be perstojo valomas 3,5 km ilgio ir 45 metrų pločio pagrindinis kilimo tūpimo takas. Valymo metu nuolatos tikrinamas paviršiaus sukibimo koeficientas, tam pasitelkiama taip pat speciali transporto priemonė. Priklausomai nuo krituliu gausos kartais aerodromą tenka valyti be perstojo - keletą ir daugiau valandų.

 

Akivaizdu, kad dabartinės oro sąlygos yra tikras išbandymas Aviacijos bazės kariams. Galime pasidžiaugti, kad ir kaip sunku bebūtų aerodromo funkcionavimą 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę užtikrinti pavyksta - kyla ir leidžiasi visų tipų lėktuvai. Kovą su sniegu aerodrome laimi kariai.

 

Vienas iš karių pajuokavo: „Prireikus galime aerodrome priimti net tik visų tipų lėktuvus, bet ir Kalėdų senį su elniais pakinkytomis rogėmis!". Aviacijos bazės kariai visiems Lietuvos gyventojams linki šiltų Kalėdų, laimingų Naujųjų ir sėkmingos kovos su sniegu.

 

Tekstas ir nuotraukos: vrš. Alvydas Tamošiūnas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media