Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

OPMG-5 sraigtasparnių įgulos treniruojasi Kroatijoje

2012-11-06
image

Penktos oro operacijų mokymo grupės (toliau OPMG) sraigtasparnių įgulos treniruojasi kalnuotoje Kroatijoje. Skrydžiai Kroatijoje vykdomi vadovaujantis OPMG paruošimo programą. Kiekvienam įgulos vadui tenka apie 09 val. skrydžio kalnuotoje vietovėje. Kursas yra trijų savaičių trukmės ir susideda iš vienos savaitės teorinių užsiėmimų bei dviejų savaičių praktinių skrydžių.


Didžiausia treniruočių dalį užima skrydžiai tūpimui į iš oro pasirinktą riboto dydžio aikštelę kalnuotoje vietovėje įvairiuose aukščiuose. Pradedama skraidyti į aikšteles kurių peraukštėjimas virš jūros lygio 500 m ir aukštėjama iki 1500m esančiose aikštelėse. Tiek lakūnai, tiek borto technikai privalo išmokti teisingai pasirinkti aikšteles tūpimui-pakilimui ir saugiai patupdyti sraigtasparnį įvertinant vėjo įtaką, reljefo ypatumus, kliūtis aplink aikštelę. Prieš pradedant treniruotes kalnuose, kroatų lakūnai-instruktoriai praveda teorinius užsiėmimus, kurie apima: meteorologiniai ypatumai kalnuotoje vietovėje, maršruto planavimas, užėjimo ir tūpimo į aikštelę kurso pasirinkimas, maksimalios leistinos sraigtasparnio masės paskaičiavimas tiek pakilimui- tūpimui, tiek skrydžiui su vienu sugedusiu varikliu, veiksmai avariniais atvejais ir t.t.

 

   


Treniruotės Kroatijoje pasirinktos dėl panašių reljefo sąlygų esančių Afganistane. Lietuvos vadovaujamos OPMG kariai yra dislokuoti Afganistano pietuose esančiame Kandaharo oro uoste, kur, koordinuodami savo veiklą su JAV kariais, rengia afganistaniečių sraigtasparnių pilotų ir jų techninės priežiūros specialistus. Ši grupė taip pat moko planuoti oro operacijas, organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą, remonto darbus. Šiuo metu misiją vykdo OPMG-4 kariai, kuriuos kitų metų pradžioje pakeis OPMG-5 grupė. Įgyvendinant naująją NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Afganistane strategiją, dėmesys yra skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimui.

 

AB informacija, Nuotraukos - G. Čiuoderio ir R. Rabačiausko

2012-11-06 18:44

afg

Kariuomenes vadovybe buvo nusprendusi siusti tik keturias OPMG gruopes........
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media